Wystartowała czwarta edycja CITY TRAIL!

Wystartowała czwarta edycja CITY TRAIL!

Pierwszy bieg w sezonie 2015/2016 odbył się w niedzielę, 13 września w Bydgoszczy. Zawodnicy startowali – podobnie jak w poprzednich latach – w Myślęcinku, jednak tym razem na nieco zmodyfikowanej trasie. Pierwsze komentarze wskazują na to, że zmiana miejsca startu i mety zawodów przypadła bydgoszczanom do gustu.

Najlepszym na 5-kilometrowej trasie okazał się zwycięzca poprzedniej edycji – Bartosz Kotłowski. Jego wynik – 15:51 nie oddaje pełni jego możliwości.

– Zakończyłem już tegoroczny sezon, w tym tygodniu mój kilometraż wyjeździłam na rowerze, a nie podczas treningów biegowych. Plan na najbliższe dni to odpoczynek od biegania i kompleksowe badania fizjoterapeutyczne. Na szybkie bieganie przyjdzie czas – mówił po zawodach zawodnik LKS Ostromecko.

Wśród pań rywalizację wygrała Paulina Kulpa, z czasem 18:08. Paulina to czwarta zawodniczka poprzedniej edycji zawodów.

Warto podkreślić, że w niedzielę padł rekord frekwencji biegów dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Na czterech dystansach wystartowało łącznie aż 267 młodych biegaczy.

Inauguracyjne zawody edycji 2015/2016 były okazją do przedstawienia sponsora tytularnego całego ogólnopolskiego cyku – marki Nationale-Nederlanden, która od lat wspiera prozdrowotne inicjatywy sportowe. To właśnie z tej okazji zawody w Myślęcinku miały szczególną oprawę. W ramach zachęty do dbania o zdrowie do dyspozycji dorosłych były kardiobus, mammobus, a także inne badania profilaktyczne. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli spożytkować nadmiar pozytywnej energii podczas zabaw w specjalnie dla nich zbudowanym miasteczku.

 MG 7791

Biegacze, którzy zapisali się na zawody w pierwszej kolejności otrzymali pamiątkowe koszulki. Uczestnicy naszego wydarzenia mieli również szansę na wygranie praktycznych gadżetów w zorganizowanych przez nas konkursach.

Wyniki biegu głównego

Przypomnijmy, że CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl biegów przełajowych, który odbywa się w 10 lokalizacjach w całej Polsce – poza Bydgoszczą są to: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Kolejny bieg już w najbliższą sobotę – 19 września we Wrocławiu.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Zdjęcia: Filip Kowalkowski

do góry