Mistrzostwa Europy w Triathlonie dla wszystkich!

Mistrzostwa Europy w Triathlonie dla wszystkich!

Enea Challenge Poznań 2015 było rekordowym wydarzeniem w skali całego kraju z ponad 3,5 tysiącem zawodników i blisko 20 tysiącami kibiców. Przyszły rok dla polskiego triathlonu zapowiada się jeszcze bardziej spektakularnie.

Mistrzostwa Europy na dystansie długim organizowane w Poznaniu, dystans popularnej połówki czy 56,5 km, sztafety, zawody dzieci i przewidywane 6000 uczestników to tylko niektóre fakty obrazujące potencjał przyszłorocznej imprezy nad poznańską Maltą. Zmieni się nie tylko skala, ale także trasa zmagań triathlonistów w stolicy Wielkopolski.

- Sezon triathlonowy 2015 został zakończony, czas rozpocząć przygotowania do kolejnego wyzwania – organizacji największej imprezy triathlonowej w tej części Europy – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i współorganizator cyklu Enea Tri Tour. – Będzie to wyjątkowe przedsięwzięcie, w którym obok największych gwiazd światowego triathlonu udział wezmą amatorzy, pasjonaci i ludzie, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem. Na tym polega właśnie piękno triathlonu. Na imprezie Challenge Poznań 2016 każdy znajdzie coś dla siebie – dodaje Kruczyński.

Poznań jest idealnym miejscem dla rozegrania tego typu wydarzenia. Doskonale skomunikowany zarówno połączeniami lotniczymi, jak i drogowymi, z przygotowaną i dobrze utrzymaną infrastrukturą, bazą hotelową czy gastronomiczną. - Poznań ma doskonałe warunki do uprawiania triathlonu – rozległe jezioro maltańskie niemal w centrum miasta, płaskie i szerokie drogi wyjazdowe poza miasto, idealne dla trasy kolarskiej oraz ciekawe i malownicze ulice śródmieścia, gdzie - pokazując piękno Poznania, można przeprowadzić rywalizację biegową - mówi Zibi Szlufcik, Prezes Challenge Family.

Wszystkie te atuty zostały wzięte pod uwagę przy projektowaniu nowej trasy zmagań triathlonistów w 2016 r., której części rowerowa i biegowa ulegną modyfikacjom. Jak w tym roku, tak i w przyszłym start zmagań odbędzie się nad poznańską Maltą, by następnie zmienioną trasą rowerową triathloniści udali się za miasto. Powrót odcinka kolarskiego nastąpi do serca poznańskiej starówki – strefa zmian (miejsce gdzie kończy się odcinek kolarski a rozpoczyna biegowy) zostanie zlokalizowana na dziedzińcu poznańskiego Urzędu Miasta. Dalej, biegacze rozpoczną swoje zmagania wykonując pętle zahaczające o Jezioro Maltańskie ze spektakularnym finiszem na Placu Wolności. To właśnie w tym miejscu zlokalizowana zostanie strefa finiszera z trybunami, miasteczkiem triathlonowym, sceną koncertową na wzór UEFA EURO 2012 - miejscem gdzie sportowe emocje sięgać będą zenitu. To będzie wyjątkowe wydarzenie promocyjne dla całego miasta. Dzięki trasie biegowej – triathloniści odkryją Poznań ze swoimi uliczkami, ciekawą historią i Ostrowem Tumskim. Trasa ta dotyczy wszystkich dystansów – tj. obowiązywać będzie zarówno dla dystansu długiego, jak i pozostałych dystansów (112,95, sztafety, etc.) rozgrywanych kolejnego dnia imprezy.

- Poznań jest gotowy aby stać się pierwszym polskim miastem, który organizuje międzynarodową imprezę tej rangi. Mamy wszystko aby przywitać najlepszych zawodników Starego Kontynentu. Nasze wieloletnie doświadczenie w organizacji prestiżowych imprez takich jak m.in. EURO2012, EuroBasket 2009 czy Mistrzostwa Świata w wioślarstwie i kajakarstwie procentuje tym, że jesteśmy przygotowani na kolejną imprezę mistrzowską – mówi dr Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Sportu Miasta Poznań

Poznańskie Mistrzostwa Europy ETU podczas zawodów Challenge mogą przejść do historii jako jedne z najbardziej emocjonujących ze względu na bardzo szybkie trasy – Mamy w Poznaniu doskonałe warunki dla wszystkich triathlonistów, którzy uwielbiają prędkość. Płaskie, szerokie trasy spowodują, że rywalizacja o tytuł najlepszego triathlonisty w Europie będzie niezwykle emocjonująca do ostatnich metrów – mówi Wojciech Kruczyński. – Z niecierpliwością czekamy już na przyszłoroczne mistrzostwa Europy na dystansie długim – wtóruje Kruczyńskiemu Zibi Szlufcik, Prezes Challenge Family. - Jesteśmy zachwyceni, że kultowe dla tej części Europy zawody – Challenge Poznań zostały wybrane jako miejsce, gdzie odbędą się mistrzostwa kontynentu w triathlonie w 2016 r. Z niecierpliwością czekamy na pracę zespołem z Poznania oraz z ETU – dzięki czemu nie tylko zawodnikom, ale także kibicom i mieszkańcom Poznania dostarczymy wyjątkowych wrażeń – dodaje.

W przyszłorocznych mistrzostwach ramię w ramię rywalizować będą zawodowcy z amatorami, dlatego każdy będzie miał okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami na Starym Kontynencie. Zapisy już są dostępne na stronie: challenge-poznan.pl/etu-2016/rejestracja/

do góry