Barbara Szlachetka - Kilometry Wspomnień

Barbara Szlachetka - Kilometry Wspomnień

24.11.2005 o godz 11:41 zmarła Barbara Szlachetka, jedna z najbardziej utytułowanych biegaczek świata. By uczcić jej pamięć, w 10-tą rocznicę powstał o niej film pt.:”Barbara Szlachetka - Kilometry Wspomnień”.

22 osoby opisują wspólne przeżycia z Basią, jej wzloty i upadki. 40 minutowy film niebawem pojawi się w sieci. Najpierw jednak odbędzie się premierowy pokaz w Jelczu-Laskowicach, w Centrum Sportu i Rekreacji w sobotę 5 grudnia o godz 11:00.

Jej historia jest niewiarygodna i niesie ze sobą ważny komunikat:
- Marzenia się spełniają, tylko trzeba o nie walczyć ze wszystkich sił.

„Fruwająca Basia” to taki nasz polski Forrest Gump. W wieku 3 lat miała niedowład nóg, w wieku 41 lat zaczęła karierę biegową i do samej śmierci przebiegła ponad 300 maratonów ustanawiając wiele rekordów Polski i Europy. O jej dokonaniach można przeczytać na Wikipedii

Basia w życiu zarażała swoim uśmiechem i pokonywała mnóstwo przeciwności losu. Wielkie wyczyny powinny zostać odpowiednio docenione. Projekt „Kilometry wspomnień” to też dokończenie wcześniej zaczętego dzieła. Jerzy Skarżyński rozpoczął pisanie książki o Basi, ale niestety nie zdążył, bo zbyt wcześnie umarła.
- Prace nad filmem trwały prawie rok - opowiada autor, Paweł Sawicki z Telewizji Północna.TV - Reportaż o Barbarze Szlachetce jest czymś w rodzaju multimedialnego pomnika. Film jest ciągle aktualizowany o najnowsze zdjęcia, które cały czas otrzymuję. Niedługo po premierze będzie dostępny w internecie, na portalu YouTube.

Wszystkie aktualne informacje na temat filmu są dostępne na facebookowym fanpage'u Barbary Szlachetki oraz na stronie www.barbaraszlachetka.pl.

Barbara Szlachetka - Kilometry wspomnień: Jerzy Skarżyński, Paweł Sawicki, Marian Kaźmierkiewicz, Przemysław Torłop, Małgorzata Torłop, Katarzyna Szlachetka, Christian Hottas, Północna.TV, Paweł Sawicki, Jelcz-Laskowice, Pruszcz Gdański, Faktoria, Kazimierz Musiałowski, Bogdan Szczęśniak, Aleksander Mitek, Andrzej Bukowiński, Era GSM, MaratonyPolskie, Biegajznami.pl, Runner's World, Leszek Stachowiak.

Wielka prośba!
 
Basia miała wielu przyjaciół rozsianych po całej Polsce, a nawet Europie. Staramy się dopasować wielkość sali do ilości widzów.
Serdecznie prosimy każdego, kto będzie chciał wziąć udział w premierze, żeby wysłał na  maila o swoim przyjeździe:
Imię, (nazwisko opcjonalnie), Miejscowość, sposób dojazdu, telefon kontaktowy.
 
Może się to okazać ogromnym ułatwieniem w razie, gdyby przyjechało bardzo dużo osób i miały problem np. z dojazdem czy miejscem siedzącym na sali.
Może to też pomóc przy wspólnym dojeździe i zmniejszeniu kosztów transportu.
do góry