ASICS RUNNER’S WORLD Grand Prix pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Biegów

ASICS RUNNER’S WORLD Grand Prix pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Biegów

Ruszyła kolejna edycja rywalizacji najlepszych polskich biegaczy długodystansowych Asics Runner’s World Grand Prix 2011. W tym roku do Grand Prix dołączył nowy partner medialny – Runner’s World.

Dnia 11 maja 2011, w warszawskiej restauracji DEKANTA, Runner’s World wspólnie z firmą ASICS i pomysłodawcą całej akcji, panem Henrykiem Paskalem (Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Biegów) zorganizował uroczyste wręczenie nagród zeszłorocznym zwycięzcom w kategorii damskiej i męskiej. Zostali nimi Agnieszka Gortel i Przemysław Rojewski.

Uczestnicy muszą uzyskać jak największą ilość punktów w kilku imprezach biegowych wchodzących w skład cyklu Asics Runner’s World Grand Prix 2011. Współorganizator akcji Polskie Stowarzyszenie Biegów ułożył listę biegów wchodzących w skład ARWGP. Znalazły się na niej biegi o różnych dystansach, zarówno maratony, półmaratony, jak i biegi 10 km. Dlatego zawodnicy muszą opracować program przygotowawczy i taktykę na cały sezon, uwzględniając przy tym specyfikę poszczególnych startów i nie wystarczy tu specjalizacja tylko na jednym dystansie. ARWGP jest zatem klasyfikacją dla najlepszych i wszechstronnych biegaczy.

„Zaskoczył nas stosunkowo niewielki udział czołówki polskich biegaczy, którzy wybrali starty w maratonach za granicą. Mamy nadzieję, że w tym sezonie pobiegnie ich w kraju więcej.  Nawet jeśli nie wystartują w maratonie, mogą kolekcjonować punkty na krótszych dystansach.” – mówi Henryk Paskal z Polskiego Stowarzyszenia Biegów.

„Celem ASICS Runner’s World Grand Prix pod patronatem PSB jest promowanie idei "w zdrowym ciele zdrowy duch" na najwyższym poziomie sportowym. W pierwszej edycji Grand Prix zwycięzcami okazali się biegacze, którzy potrafili połączyć profesjonalizm zawodnika z prawdziwą pasją nieustannego biegania.” – mówi Sebastian Sumisławski Country Sales Manager z Asics Polska.

do góry