11 421 kilometrów w 60 minut – ONKOBIEG 2015 za nami

11 421 kilometrów w 60 minut –  ONKOBIEG 2015 za nami

6 września br. odbyła się już ósma edycja ONKOBIEGU. 1200 uczestników wydarzenia w 60 minut pokonało w sumie 11 421 km na warszawskim Ursynowie. Wszystko po to, aby pomóc podopiecznym Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki SARCOMA, które jest inicjatorem i głównym pomysłodawcą wydarzenia.

Każdy z uczestników ONKOBIEGU mógł w dowolny sposób i dowolną liczbę razy w ciągu 60 minut pokonać trasę o długości 1350 metrów wokół Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Każdy przebiegnięty kilometr oznaczał dodatkowe środki pieniężne dla podopiecznych Stowarzyszenia SARCOMA.

– Cieszę, że ONKOBIEG, który jest jednocześnie imprezą sportową i edukacyjną, z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników i miłośników kibicowania. Dzięki temu wydarzeniu możemy nie tylko aktywnie spędzić niedzielne popołudnie, ale też dowiedzieć się czym są mięsaki, jak je rozpoznać i jak z nimi walczyć. Profesjonalną rozgrzewkę dla uczestników ONKOBIEGU poprowadził Paweł Nastula – polski judoka, wielokrotny mistrz świata, Europy i Polski, za co mu dziękujemy – komentuje Kamil Dolecki, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki SARCOMA.

ONKOBIEG 2015 wystartował o godz. 12:30 z parkingu Centrum Onkologii – Instytutu w Warszawie przy ul. Roentgena 5. Bieg zakończył się o godz. 13:30. Po każdym przebiegniętym okrążeniu o długości 1350 metrów biegacze otrzymywali kolorowe frotki, dzięki którym organizatorzy mogli zliczyć liczbę przebiegniętych kilometrów przez wszystkich uczestników ONKOBIEGU. Każdy uczestnik po zakończeniu biegu otrzymał pamiątkowy medal.

– Dzięki wsparciu wszystkich uczestników ósmej edycji ONKOBIEGU udało nam się zebrać w sumie ponad 60 000 złotych na działania edukacyjne oraz dla podopiecznych naszego Stowarzyszenia, za co bardzo dziękujemy. Zapraszamy za rok w pierwszą niedzielę września do udziału w kolejnej edycji ONKOBIEGU! Gwarantujemy świetną atmosferę podczas całego biegu – dodaje Kamil Dolecki, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki SARCOMA.

ONKOBIEG 3

ONKOBIEG 2015 współfinansowany jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Ursynów. Współorganizatorami wydarzenia są Fundacja UNITED WAY POLSKA oraz Fundacja DOBRZE ŻE JESTEŚ. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Dzielnicy Ursynów – Robert Kempa a także Dyrektor Centrum Onkologii – Instytutu w Warszawie oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie – prof. dr hab. med. Krzysztof Warzocha. Partnerami wydarzenia są: Nastula Club, PKO Bank Polski, Swedish Orphan Biovitrum, Polisa-Życie Towarzystwo Ubezpieczeń Vienna Insurance Group, AMGEN Biotechnologia, Takeda Polska, Novartis Poland, M&M Consulting, Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań, PPHiU KORMAL, Medicart healthcare, Internet Tea Group, Via Medica, LEGO, MB Motors Mercedes, Whirpool, ODLEWNICTWO export-import Wiesław Kulej, FiberyaPrint, Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, Akademia Czerniaka.
Patronat medialny nad akcją sprawuje CZWÓRKA Polskie Radio. Partnerem technicznym biegu jest Sport Evolution. Partnerem promocyjnym biegu jest Edelman Polska.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: www.sarcoma.pl/onkobieg/2015/

do góry