Pierwszy wiedeński 'Bieg przez ZOO'

Pierwszy wiedeński 'Bieg przez ZOO'

Tego jeszcze w Wiedniu nigdy nie było. Wizyta w wiedeńskim ogrodzie zoologicznym, skądinąd najstraszym zoo na całym świecie, może mieć oprócz aspektu poznawczo-edukacyjnego i wypoczynkowego również aspekt sportowej rywalizacji. Wszystko za sprawą pierwszego wiedeńskiego „Biegu przez zoo", biegu dla amatorów i profesjonalistów.

Ta jedyna w swoim rodzaju impreza biegowa została zaplanowana na 21. czerwca 2012. Trasa zmagania ma 6 km długości i prowadzi przez urocze zakątki jednego z najnowocześniejszych ogrodów zoologicznych w Europie, obok wybiegów zwierząt pochodzących praktycznie ze wszystkich kontynentów.

Koszt uczestnictwa w biegu wynosi 35 EUR i obejmuje bon na przekąski i napoje oraz zaproszenie na wieczorną imprezę After-Run Party z muzyką na żywo. A cel biegu sam w sobie jest bardzo szczytny, dochód przeznaczony jest bowiem w połowie na inicjatywę „Leczenie nadciśnienia płucnego", a w drugiej połowie na budowę wybiegu dla niedźwiedzi polarnych.

Uczestnicy biegu mogą liczyć na wsparcie i gorący doping publiczności oraz na zdziwienie ze strony zwierząt, które takiej imprezy jeszcze nie widziały.

Liczba biegaczy jest ograniczona, a zgłoszenia można rejestrować na stronie www.zoolauf.at

Wiedeński „Bieg przez Zoo"

21. czerwca 2012
godz. 19.00
Ogród Zoologiczny Schönbrunn
Maxingstraße 13b
Wiedeń

Zdjęcia: Daniel Zupanc

do góry