Tajlandia: najdłuższy półmaraton

„Joggers in the Nam Cheong Park” autorstwa HK Arun - Praca własna. Licencja CC BY-SA 3.0 na podstawie Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Joggers_in_the_Nam_Cheong_Park.JPG#/media/File:Joggers_in_the_Nam_Cheong_Park.JPG

Niecodzienna sytuacja miała miejsce podczas biegu na dystansie nieco 21 kilometrów w Tajlandii. Po przebiegnięciu linii mety, większość zawodników była zdziwiona wynikami i trasą biegu.

Biegacze startujący na dystansie 21, 097km byli bardzo zdziwienie odczytami ze sprzętów wyposażonych w GPS. Pokonując teoretycznie półmaraton w Bangkoku, zawodnicy mieli wyniki gorsze o około półgodziny.

Jak się okazało trasa miała blisko 28km. Większość zawodników żądała wyjaśnień ze strony organizatorów, szczególnie czołówka, która pokonując poszczególne kilometry w nieco ponad 3km była zdziwiona nadmiarem kilometrów.

Prawie wszyscy zgodnie stwierdzili, że nigdy więcej nie wystartują w tych zawodach, bo to kpina i brak przygotowania ze strony organizatora biegu.

W poniedziałek Tajlandzki Związek Biegowy oznajmił, iż organizator w złym miejscu zorganizował nawrót na trasie, co było powodem, dłuższej o ponad 6 kilometrów trasy.

do góry