Polka najlepsza na skoczni narciarskiej w Harrachovie!

Polka najlepsza na skoczni narciarskiej w Harrachovie!

"Najcięższe 400 metrów w twoim życiu" - takim hasłem organizatorzy Red Bull 400 Harrachov promują swój bieg.

W minioną sobotę skocznię narciarską Certak K120 opanowali miłośnicy morderczego wysiłku, a ważną rolę w zawodach odegrali polscy sportowcy z 4Flex Sport Teamu. Wśród kobiet triumfowała Dominika Wiśniewska-Ulfik. Piotr Łobodziński tym razem poza podium.

O ile lot skoczka narciarskiego trwa kilka sekund, o tyle wbiegnięcie, a raczej wdrapanie się z dołu skoczni na sam jej szczyt, nawet najlepszym zawodnikom zajmuje kilka minut. Wysiłek, który temu towarzyszy, jest absolutnie ekstremalny, a wynika to przede wszystkim z nachylenia "trasy", które na najtrudniejszym fragmencie zeskoku wynosi aż 37 stopni.

Prym w tego typu zawodach wiodą biegacze i biegaczki górskie oraz specjaliści towerrunningu, czyli biegania po schodach, które charakteryzuje się podobną intensywnością i czasem trwania wysiłku. Nic więc dziwnego, że Dominika Wiśniewska-Ulfik, nazywana "królową polskich biegów górskich" brązowa medalistka Towerrunning World Championships 2015, stawiana była w gronie faworytek. Polka nie zawiodła i zwyciężyła z czasem 5:05,45, wyprzedzając drugą zawodniczkę o niecałe dwie sekundy.

- To był naprawdę ekstremalnie ciężki bieg. Było tak stromo, że wszystkie wbiegałyśmy dosłownie na czworakach. W końcówce udało mi się objąć prowadzenie i utrzymać je do samego końca. Bardzo cieszę się z tego wyniku. To było najcięższe 400 metrów, jakie udało mi się przebiec w życiu - powiedziała portalowi redbull.com polska biegaczka.

Jej kolega z 4Flex Sport Teamu - Piotr Łobodziński, który od dwóch lat dzieli i rządzi w światowym towerrunningu oraz ma na swoim koncie zwycięstwo w Red Bull 400 Kulm - tym razem musiał uznać wyższość rywali, zajmując 5. miejsce. Triumfował z nowym rekordem trasy Ahmet Arslan. Turek, specjalizujący się w biegach górskich, na dotarcie na szczyt potrzebował zaledwie 4 minut i niecałych 2 sekund.

Zarówno Łobodziński, jak i Wiśniewska-Ulfik już w najbliższy weekend wystartują w zawodach Millennium Tower Run Up w Wiedniu, zaliczanych do Towerrunning World Cup. Tydzień później czeka ich kolejne starcie ze skocznią narciarską - tym razem z Orlinkiem w Karpaczu podczas zawodów Kill The Devil Hill.

Pełne wyniki oraz zdjęcia i video z Red Bull 400 Harrachov, można znaleźć na www.redbull.cz/400. Zachęcamy także do śledzenia zmagań 4Flex Sport Teamu na www.4flex.pl/4flex-sport-team.

do góry