Niesamowity Maraton Nowojorski – wylicytuj pakiet i pomóż!

Niesamowity Maraton Nowojorski – wylicytuj pakiet i pomóż!

Na wszystkich miłośników biegów długodystansowych czeka nie lada gratka. Dzięki pomocy sponsorów Fundacji Spartanie Dzieciom – firma New Balance – oraz Polskich Linii Lotniczych LOT organizowana jest wielka licytacja pakietu startowego na tegoroczny Maraton w Nowym Jorku, który odbędzie się 1 listopada.

Stawka jest bardzo wysoka – zwycięzca otrzyma nagrodę obejmującą przelot, zakwaterowanie oraz pakiet startowy imprezy. W zestawie znajdą się też buty biegowe od New Balance. Cena wywoławcza wynosi 7500 zł. Cała kwota najlepszej oferty zostanie przekazana na cele statutowe fundacji – organizację rehabilitacji oraz leczenia dla chorych i niepełnosprawnych dzieci.

Wszyscy, którzy słyszeli o maratonie w Nowym Jorku, wiedzą, o co toczy się gra: ponad 50 tys. uczestników z całego świata, trasa przebiegająca przez pięć dzielnic Wielkiego Jabłka, obecność celebrytów i gwiazd oraz 100 tys. dolarów nagrody. W dodatku, udziałem w tym wielkim sportowym wydarzeniu mogą pochwalić się tylko nieliczni szczęśliwcy – pewny start ma część najlepszych biegaczy, zaś pozostali muszą liczyć na fart w loterii. Jeśli doliczyć do tego ponad 300 dolarów wpisowego, chyba nie trzeba nikogo dłużej przekonywać, jak wysoka jest stawka.

Już dziś wystartowała charytatywna licytacji, w której do zdobycia jest pakiet startowy na Maraton w Nowym Jorku. Oprócz tego sponsorzy aukcji – firma New Balance oraz Polskie Linie Lotnicze LOT fundują zwycięzcy przelot i zakwaterowanie. Licytacja organizowana jest za pośrednictwem internetowego portalu Allegro. Cena wywoławcza zestawu wynosi 7 500 zł.

Pakiet można wylicytować na aukcji pod adresem:
allegro.pl/show_item.php?item=5618308172

– Jestem niezwykle szczęśliwy, że udało nam się zorganizować tak wspaniałą inicjatywę. Każdy chyba, kto choć trochę interesuje się bieganiem, wie o królu wszystkich maratonów i marzy, by chociaż ten jeden raz w nim wystartować. Fundacja Spartanie Dzieciom daje dziś taką możliwość, oferując zwycięzcy licytacji wyprawę do Nowego Jorku oraz dołączenie do naszego teamu – mówi Michał Leśniewski, prezes Fundacji Spartanie Dzieciom. – Poza tym, cała kwota idzie na niezwykle szczytny cel, jakim jest rehabilitacja naszych podopiecznych, dlatego liczę na duże zainteresowanie aukcją – dodaje.

W promocję przedsięwzięcia zaangażował się również znany trener, pasjonat i popularyzator biegania – Mateusz Jasiński. Jak sam mówi, każdy w życiu powinien mieć „swoje bieganie”:

– Właśnie dla takich inicjatyw wstaję każdego dnia z łóżka. Poczucie, że swoją aktywnością, dającą przecież tak dużo frajdy, mogę pomóc tym, którzy sami biegać nie są w stanie, to dla mnie największa nagroda. Bieganie to morze wyzwań i pasji, a jeśli jeszcze można dzięki niemu wesprzeć innych, to chyba nie znam nic bardziej wartego zaangażowania. No i jeszcze ten Maraton Nowojorski, totalny odjazd!

Więcej szczegółów o Maratonie Nowojorskim na: www.tcsnycmarathon.org.

Aukcja pakietu: allegro.pl/show_item.php?item=5618308172

do góry