Jubileuszowy półmaraton w Budapeszcie z rekordem frekwencji

Jubileuszowy półmaraton w Budapeszcie z rekordem frekwencji

116 biegaczy z Polski znalazło się wśroód ponad 16 tysięcy zawodników, którzy pobiegli w niedzielę w jubileuszowym 30. Wizz Air Budapest Half Marathon. Półmaraton zakończył się zwycięstwem Kenijczyka Henrego Kemboi, który dystans 21,097km pokonał w 01:06:27. Budapesztański półmaraton to jedna z największych imprez biegowych w Europie Centralnej.

Podczas 30. Wizzair Budapest Half Marathon odbył się bieg główny na dystansie 21,097km oraz biegi sztafetowe w wariancie z dwoma i trzema zawodnikami. Łącznie w imprezie wzięło udział 16 tysięcy biegaczy, wśród których znajdowało się ponad 2000 zawodników z 65 krajów, w tym 116 z Polski. Oznacza to, że podczas jubileuszowej edycji półmaratonu padł rekord frekwencji.

Najszybszym Polakiem, był Daniel Furtak, który pokonał trasę budapesztańskiego półmaratonu w 1:34:59, pierwszą Polką na mecie była Katarzyna Dąbrowska z czasem 1:54:02.

Gdy ostatni biegacz mijał linię startu w budapesztańskim parku czołówka biegu znajdowała się 5 kilometrów dalej, na Moście Wolności. Kolorowy tłum zawodników pobiegł malowniczą trasą w centrum miasta, na której znajdowało się 16 specjalnych punktów kibicowania. Atrakcją każdego z nich były zespoły muzyczne, które prezentowały różne gatunki muzyki. Wszystko po to, aby dodać sił i energii zawodnikom zmagającym się z dystansem półmaratonu.

Już 11 października odbędzie się jubileuszowa 30. edycja SPAR Budapest Marathon, która podobnie jak półmarataton zapowiada się rekordowo. Na ponad 3 tygodnie przed startem maratonu na liście startowej znajduje się ponad 300 nazwisk biegaczy z Polski.

do góry