URODZENI BIEGACZE

URODZENI BIEGACZE

Amerykański bestseller "URODZENI BIEGACZE - Tajemnicze plemię Tarahumara, bieganie naturalne i wyścig, jakiego świat nie widział", 76 miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się książek na Amazon.com już w Polsce!

URODZENI BIEGACZE
Tajemnicze plemię Tarahumara, bieganie naturalne i wyścig, jakiego świat nie widział

Christopher MacDougall

Wydawca: Galaktyka (www.galaktyka.com.pl)
328 stron, okładka miękka
Cena okładkowa 29,90 zł

Autor, dziennikarz wojenny, zajmujący się sportami ekstremalnymi, w wieku 40 lat zaczyna biegać. Niestety trapią go kontuzje. Wysłany do Meksyku, dowiaduje się przypadkiem o plemieniu Tarahumara, zwanym też Rarámuri (Biegający Ludzie). Indianie ci, mieszkający z dala od cywilizacji, w trudno dostępnym kanionie, potrafią biegać na dystansach kilkuset kilometrów. Znamienne jest to, że kontuzje prawie im się nie zdarzają, a Tarahumara biegają w prostych sandałach własnej konstrukcji. Autor poznaje ich tajemnice, przedstawia najwybitniejszych biegaczy i najtrudniejsze, górskie maratony. W końcu startuje w finałowym, morderczym wyścigu.

Christopher McDougall, sięgając do początków ludzkości, wyjaśnia, że zostaliśmy stworzeni do biegania, aby polować. Tłumaczy, jak buty sportowe mogą wywoływać kontuzje i sposoby unikania tych urazów.

"Urodzeni biegacze" jest książką, która nie tylko zajmie twój umysł, ale zainspiruje twoje ciało, gdy zdasz sobie sprawę z tego, że szczęście jest na wyciągnięcie twoich stóp i naprawdę jesteś stworzony do biegania. Nie jest to typowy poradnik dla maratończyków, to pełna humoru opowieść, która może zainspirować rzesze ludzi do zmiany sposobu życia.

Jeśli nie biegasz, to po lekturze tej książki na pewno zaczniesz!

***


"Urodzeni biegacze" to przekomiczna i dziwna lektura, a przy tym wyśmienita zabawa.
Biegacze z dziką radością dadzą się jej pochłonąć.

Bill Rodgers
czterokrotny zwycięzca maratonu bostońskiego

 

***


Czyta się błyskawicznie (w tempie biegaczy Tarahumara). Każdy biegacz znajdzie tam fragment własnej historii (choćby ścięgno Achillesa). Nie-biegacze ruszą w poszukiwaniu Białego Konia (może nawet w sandałach?). Pasja biegania udzieli się wszystkim, którzy chcieliby wiedzieć wszystko o bieganiu, a boją się zapytać. Ile razy powtórzę jeszcze słowo "biegać"? Raz! Gotowi... do biegu... start! Warto.

Beata Sadowska
dziennikarka TVP2, ambasadorka akcji Polska Biega i Ekobiegi

Artykuły z tej serii

do góry