Dogonić Kenijczyków. Sekrety najszybszych ludzi na świecie

Dogonić Kenijczyków. Sekrety najszybszych ludzi na świecie

Zapowiedź książki Adharananda Finna "Dogonić Kenijczyków. Sekrety najszybszych ludzi na świecie", która ukaże się 17.04.2013.

Dogonić Kenijczyków. Sekrety najszybszych ludzi na świecie

Adharanand FinnWydawca: Galaktyka (www.galaktyka.com.pl)
240 stron, okładka miękka
Cena okładkowa 34,90 zł

Adharanand Finn, współpracownik „Runner's World", przez wiele lat przyglądał się kenijskim biegaczom i ich zwycięstwom w najsłynniejszych biegach długodystansowych, maratonach oraz biegach ulicznych, aż w końcu zapragnął poznać sekret ich niebywałej szybkości i przekonać się, czy zdoła dotrzymać im kroku.

Zabrawszy rodzinę (i sprzęt do biegania), przeniósł się z angielskiego hrabstwa Devon do niedużego miasteczka Iten w Kenii, światowej stolicy biegania, ojczyzny setek najwybitniejszych kenijskich sportowców. Finn zawiązał buty, postawił nogę na szlaku i zaczął biegać ramię w ramię z mistrzami olimpijskimi, młodymi obiecującymi sportowcami i bosonogimi dziećmi. Jadł to samo, co oni, jeździł z nimi na obozy treningowe, rozmawiał z ich trenerami i wstawał o piątej rano, by biegać po wzgórzach. Zwieńczeniem tego trudu była realizacja marzeń: start u boku Kenijczyków w pierwszym maratonie Adharananda, niełatwym wyścigu przez krainę lwów.

Dogonić Kenijczyków to jednocześnie relacja z wnikliwych badań i opis osobistej przygody. To opowieść dla każdego, kto kiedykolwiek zastanawiał się, dlaczego Kenijczycy są tak szybcy i czego moglibyśmy się od nich nauczyć.

 

Artykuły z tej serii

do góry