Biegi przełajowe. Trening metodą Gallowaya

Biegi przełajowe. Trening metodą Gallowaya

Książka "Biegi przełajowe. Trening metodą Gallowaya".

Biegi przełajowe. Trening metodą Gallowaya

Jeff Galloway

ISBN 978-83-283-0587-8, 9788328305878

Cena: 39,90 zł

Wydawnictwo Septem, 2015 rok (septem.pl)

Kup teraz!

Na przełaj po zdrowie!

 - W pogoni za mamutem, czyli jak odkryć swoje naturalne predyspozycje do biegania
 - Siły na zamiary, czyli jak opracować strategię i plany biegów przełajowych
 - Bezpiecznie i komfortowo, czyli jak trenować na co dzień i uniknąć poważnych kontuzji

 

Bieganie jest fantastyczne! Oczywiście pod warunkiem, że nie uprawiasz smętnego joggingu wokół trzech okolicznych bloków i nie niszczysz sobie stawów na twardym betonie, tylko wybierasz przyjemną trasę w terenie. Kiedy pod stopami czujesz miękką, lekko uginającą się ziemię, drobne kamyki, trawę lub nadmorski piasek, wokół Ciebie rozciąga się nieskończona przestrzeń, przesycona zapachem drzew lub łąki, a Ty mkniesz jak wiatr, czujesz przypływ potężnej energii i dziką radość towarzyszącą pokonywaniu kolejnych metrów. Co Ty na to?

Jeśli chcesz naprawdę zacząć biegać — albo rekreacyjnie, albo bardziej sportowo — ta książka pomoże Ci zorientować się, jak robić to z głową. Znajdziesz tu mnóstwo informacji o biegach przełajowych, odpowiednim ubiorze i wyposażeniu, a także o taktykach, strategiach, planach i sposobach rozsądnego biegania. Dowiesz się, jak trenować, jeśli chcesz przebiec maraton czy półmaraton, jak oszacować własne siły i jak nie załamywać się przed każdą górką. Odkryjesz proste sposoby zapobiegania kontuzjom i nauczysz się skutecznie je leczyć. Dowiesz się też, jak powinna wyglądać optymalna dieta biegacza.

Przeczytaj, zastosuj i... biegnij!

- Korzyści płynące z biegania w terenie
- Dobieranie butów, ubioru i ekwipunku
- Wybór właściwej trasy i rozsądny plan
- Metoda marszobiegu Gallowaya
- Sposób biegania i wyznaczanie celu
- Trening terenowy, trening wzniesień, trening 5 km i 10 km
- Program treningowy do półmaratonu, maratonu i ultramaratonu
- Kontuzje: zapobieganie, leczenie i porady doświadczonego biegacza
- Programy treningu mentalnego
- Dieta biegacza terenowego

„Gdy przemierzasz szlak wiodący przez las, pustynię lub park, wchodzisz w zupełnie inny stan umysłu. Czujesz pod sobą grunt, masz kontakt z roślinnością i doświadczasz zmian wysokości oraz najróżniejszych zapachów i odgłosów. Poziom aktywności ciała i umysłu jest wyższy, abyś był przygotowany na niespodzianki. Jesteś zakorzeniony w chwili obecnej i poruszając się do przodu nawiązujesz nieustanną interakcję z otaczającym Cię życiem”.

Jeff Galloway

 

Jeff Galloway — członek drużyny USA na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium w 1972 roku. Jest autorem bestsellerów na temat biegania, felietonistą „Runner’s World”, a także mówcą motywacyjnym. Przeprowadza ponad dwieście warsztatów biegowych i sprawnościowych rocznie. Ukończył ponad sto maratonów i każdego roku pomaga w realizacji celów tysiącom początkujących i rekreacyjnych biegaczy oraz wielu ambitnym maratończykom.

Kup teraz!

Artykuły z tej serii

do góry