Obóz biegowy Matner Running Team

Obóz biegowy Matner Running Team

Obóz sportowy dla biegaczy w Jakuszycach. Nocleg zapewnia nam Ośrodek Przygotowań Olimpijskich "Biathlon" w Jakuszycach.

Jakuszyce to dzielnica Szklarskiej Poręby, oddalona od centrum miasta o 7 kilometrów, usytuowana 800 m od granicy polsko-czeskiej, położona na wysokości 886 m n.p.m. Jej klimat jest porównywalny do klimatu na wysokości 1 500 m n.p.m. w Alpach.

Od lat przyjeżdza tutaj czołówka polskich długodystansowców, bo "po Szklarskiej zawsze jest forma". Trenują tutaj również zawodnicy z Niemiec i Ukrainy. Można tutaj spotkać Justynę Kowalczyk. Jest to mekka polskich biegów długich, każdy szanujący się biegacz raz w życiu powinien pojechać na obóz do Szklarskiej Poręby.

Jakuszyce są również węzłem letnich szlaków turystycznych i rowerowych, wykorzystywanym przez turystów przez cały sezon. Do ciekawostek zaliczyć można to, że znajduje się tu najwyżej położona stacja kolejowa w Polsce, leżąca na wyremontowanym w 2010 roku szlaku kolejowym pomiędzy Jelenią Górą i Harrachovem.

Ze względu na szczególny układ ciśnieniowy mas powietrza, tutejszy mikroklimat wymusza na organizmie ludzkim zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie osób nawet kilka dni przebywających w Jakuszycach. W/w klimat, cisza, spokój, ukształtowanie terenu oraz sam obiekt stanowi miejsce idealnie nadające się do przeprowadzania sportowych obozów i zgrupowań. Świadczy o tym fakt, że z obiektu korzystają znani polscy sportowcy (medaliści olimpijscy) oraz czołówka światowa narciarzy przygotowująca się do zawodów Pucharu Świata.

OFERTA OBOZU ZAWIERA:
- nocleg w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich "Biathlon" w Jakuszycach
- pełne wyżywienie
- 1,5l wody mineralnej/dzień
- nowoczesna siłownia, sauna
- opieka trenerska
- opieka dietetyczna
- opieka fizjoterapeutyczna
- ubezpiecznie NNW
- treningi biegowe
- treningi ogólnorozwojowe
- treningi autogenne
- treningi funkcjonalne
- przygotowanie motoryczne
- rozciąganie
- poizometryczna relaksacja mięśni
- autorozluźnianie mięśniowo-powięziowe
- warsztaty, wykłady
- gadżet obozowy
- zdjęcia z obozu przesłane w formie elektronicznej
- możliwość pobytu osoby towarzyszącej w niższej cenie
- ilość miejsc ograniczona

KOSZT: 1450zł
WIĘCEJ INFO: Matner Paweł, tel. 665 996 825,


http://matnerrunning.pl/running-team/biegamy/29/obz-biegowy
FACEBOOK

  • Paweł Matner

    Paweł Matner

    Zawodnik z 11-letnim doświadczeniem biegowym, medalista Mistrzostw Polski. W 2015 roku trener w 7.edycji wrocławskiego programu I Ty Możesz Zostać Maratończykiem. Licencjat fizjoterapii na AWF Wrocław. Aktualnie zmierza ku zdobyciu tytułu magistra fizjoterapii, łącząc pasję i wiedzę w swych badaniach. Trener amatorów w coraz prężniej rozwijającej się grupie biegowej MATNER RUNNING TEAM (www.matnerrunning.pl).

    Wspiera, motywuje, pomaga, udziela porad oraz chętnie dzieli się wiedzą z ludźmi otwierając im bramy do świata biegowego. W swoim holistycznym podejściu przede wszystkim stawia na zdrowe bieganie i długofalowy rozwój.

do góry