Kettlebell - gimnastyka z odważnikami

Kettlebell - gimnastyka z odważnikami
Każdy z nas wie chyba, że w bieganiu nogi są najważniejsze, jednak na samych nogach daleko nie dotrzemy. Podczas każdego maratonu widać dziesiątki uczestników, którzy o tym nie pamiętali w trakcie treningów. Poznać ich łatwo: po 30-tym kilometrze poruszają się z trudnością krok po kroku w pozycji przypominającej niedomknięty scyzoryk. Trudno przecenić rolę, jaką podczas maratonu grają dobrze wytrenowane mięśnie pleców, brzucha, a nawet obręczy barkowej. To one pozwalają nam utrzymać do końca wyprostowaną sylwetkę. Zwróćcie uwagę jak dużo uwagi gimnastyce ogólnorozwojowej poświęca w swych książkach Jurek Skarżyński.

Któż z nas jednak lubi się gimnastykować? Toć to prawie tak samo nudne jak rozciąganie, prawda? Jest jednak jeden, jedyny w swoim rodzaju typ gimnastyki, przy którym nudzić się nie sposób, którego nie sposób nie polubić, a przy tym tak jak chyba żaden inny rodzaj fizycznej aktywności w niezwykle harmonijny sposób rozwijający wszystkie niemal nasze mięśnie i wytrzymałość. Ta gimnastyka to kettlebell.

Odważniki zwane z ang. kettlebells bądź girya w Rosji, były używane w sporcie już ponad 100 lat temu. Kettlebells w dzisiejszych czasach cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Poprzez różnorodność ćwiczeń oraz wielofunkcyjność form treningu, odważniki znajdują szerokie zastosowanie w sporcie zawodowym, fitness klubach oraz w rehabilitacji.

Odważniki kettlebells urosły w siłę popularności na świecie z wielu powodów. Korzyści, jakie daje ten niewiarygodnie prosty a zarazem bardzo efektywny przyrząd są niezaprzeczalne. Doskonale nadają się, jako przyrząd treningowy w wielu dyscyplinach sportowych wymagających "żelaznej" wydolności oraz siły wytrzymałościowej.

Kettlebells w odróżnieniu od typowych hantli czy sztangi mają przesunięty środek ciężkości. Powoduje to, że mięśnie całego ciała pracują w perfekcyjnej harmonii zmniejszając ryzyko urazów, jakie mogą spowodować ćwiczenia izolowane.

11 Lipca w Warszawie odbędą się warsztaty z zakresu podstaw z Kettlebells. Warsztaty otwarte są dla wszystkich kobiet i mężczyzn w wieku od 16 do 100 lat. Wcześniejsze doświadczenie nie jest konieczne.

Warsztaty obejmują:
- Fundamentalne ćwiczenia oraz ich progresja
- Jak zdobyć atletyczną wytrzymałość
- Jak ułożyć program treningowy, aby był efektywny i ciekawy
- Jak łączyć trening kettlebells z innymi formami treningu
- Ćwiczenia uzupełniające: mobilność, elastyczność, rehabilitacja oraz zapobieganie kontuzjom i wiele więcej.

Więcej informacji na: www.kettlebells.pl
do góry