OBÓZ TRENINGOWY - PRZYGOTUJ SIĘ DO BIEGU PIASTÓW!

OBÓZ TRENINGOWY - PRZYGOTUJ SIĘ DO BIEGU PIASTÓW!

Narty biegowe potocznie zwane „biegówkami" zyskują coraz większą popularność w naszym kraju. Mamy zatem przyjemność zaprosić wszystkich na tygodniowy turnus pod hasłem „pobiegaj rodzinnie na nartach i przygotuj się do biegu Piastów" do mekki wszystkich biegaczy, Szklarskiej Poręby.

Jak biegać 400 metrów przez płotki?

Jak biegać 400 metrów przez płotki?

Zdaniem autora tekstu, jest to jedno z najbardziej nurtujących płotkarzy pytań. Zawodnicy często zastanawiają się bowiem nad tym na ile kroków pobiec na dobiegu, ile kroków postawić między płotkami na prostej i jaką nogą go zaatakować. Czy w ogóle warto biegać w określony sposób czy może lepiej na wyczucie? Ten artykuł przybliży Wam trochę tą kwestię. Autorem porad jest amerykański trener – Steve McGill.
Zestaw ćwiczeń dla narciarzy biegowych

Zestaw ćwiczeń dla narciarzy biegowych

Zima to doskonały okres żeby bieganie uzupełnić bieganiem na nartach. Dziś prezentujemy ćwiczenia przygotowane przez specjalistkę od nart biegowych - Annę Szymańską, trenera personalnego z Holmes Place Energy Galeria Mokotów w Warszawie. Mamy nadzieję, że pozwolą Wam one dobrze przygotować się do biegówek.

Biegaj ze Staszewskimi - odc. 11 - Płotki

Biegaj ze Staszewskimi - odc. 11 - Płotki

Ćwiczenia związane z podwyższaniem sprawności ogólnej to ważny element treningu biegowego, który można trenować wykorzystując np. płotki. Zamachowa praca rąk, ćwiczenia nogi atakującej oraz siad płotkarski – to tylko niektóre zagadnienia omawiane w 11 odcinku „Biegaj ze Staszewskimi". Wojtek i Kinga szukają odpowiedzi czym zastąpić płotki oraz odpowiadają na pytanie: ile nóg ma płotkarz?

Najczęstsze błędy treningowe amatorów cz. 7

Najczęstsze błędy treningowe amatorów cz. 7

Dziś siódma część naszego cyklu "Najczęstsze błędy treningowe amatorów". Kolejny błąd - Brak równowagi między treningiem ilościowym i jakościowym.

Dobieg w biegu na 110 metrów przez płotki

Dobieg w biegu na 110 metrów przez płotki

Prezentujemy cykl materiałów dotyczący biegu przez płotki. Cykl dotyczyć będzie porad na temat dobiegu, biegania między płotkami oraz analizy wybranych przykładów ze świata. Materiały dotyczyć będą biegów zarówno na 100-110m jak i 400m przez płotki. Autorem porad jest amerykański trener – Pan Steve McGill, który współpracował m.in. z Johnnym Dutchem i Bookerem Nunleyem. Materiały dodawać będziemy sukcesywnie po ich przetłumaczeniu.

Następna strona
do góry