Toruń: szybkie biegi Kiełbasińskiej i Zalewskiego

Toruń: szybkie biegi Kiełbasińskiej i Zalewskiego

Anna Kiełbasińska i Karol Zalewski byli jednymi z lepszych zawodników rozegranego w sobotę mityngu w Toruniu. Sprinterzy przygotowują się do lutowych mistrzostw kraju, a także walczą o minima mistrzostw Europy, które odbędą się w Pradze.

Anna Kiełbasińska rozpoczęła sezon halowy najszybciej w karierze czasem 7.40s na 60 metrów, a ponadto uzyskała 23.79s w biegu na 200 metrów. Nasza zeszłoroczna reprezentantka na mistrzostwach świata w Sopocie, gdzie uzyskała 7.31s będzie jedną z faworytek do złota na dystansie 60 metrów podczas toruńskich mistrzostw kraju.

"Ze startu jestem bardzo zadowolona, chociaż mam pewien niedosyt . W biegu na 60m "zasnęłam" trochę w blokach i musiałam nadganiać, a drugiego biegu już nie było. Dlatego i tak byłam zadowolona ze padł taki rezultat przy takim powiedzmy sobie nie perfekcyjnym biegu." – skomentowała Anna Kiełbasińska - "Bieg na 200m był nierówny, szarpany i miałam problemy z wirażami. W każdym razie cel został osiągnięty."

Przed rokiem zawodniczka zdobyła w Spale trzy medale – dwa srebrne na 60 i 60 metrów przez płotki, a także złoty na dystansie 200 metrów. W tym roku trenuje już pod okiem nowego trenera Michała Modelskiego.

"Przed zbliżającymi się Halowymi Mistrzostwami Polski nie chciałabym nic deklarować. Dwa tygodnie temu miałam małą kontuzje, która mnie wyeliminowała z biegania płotków, ale już wszystko jest w porządku i planuje swój pierwszy start na plotkach w niedziele w Spale. Z niedawnej zmiany trenera jestem bardzo zadowolona. Tak samo z naszej współpracy z trenerem Michałem Modelskim." – dodała multimedalistka mistrzostw kraju.

Zawodnik KS AZS UWM Olsztyn Karol Zalewski uzyskał natomiast na swoim ulubionym dystansie 200 metrów czas 21.47s. Czas ten mógłby być lepszy, gdyby nie potknięcie na jednym z wiraży.

"Sam bieg oceniam dobrze, hala jest bardzo przyjemna, jednak miałem problemy na jednym z łuków. Po wyjściu z wirażu straciłem szybkość, a wynik 21.47s mógł być lepszy nawet o 0.3-0.4s." - powiedział Zalewski. "Wraz z trenerem na Halowych Mistrzostwach Polski celujemy w wynik poniżej 20.90s i nowy rekord życiowy (PB 20.93s przyp. red). Jedną z przeszkód do organizacji dobrych zawodów, może być jednak brak normalnej bieżni rozgrzewkowej." - dodał zawodnik.

do góry