Spała: grad rekordów i minimów na mityngu kontrolnym

Spała: grad rekordów i minimów na mityngu kontrolnym

Konrad Bukowiecki, Renata Pliś, Katarzyna Broniatowska i Jakub Krzewina uzyskali w Spale podczas mityngu kontrolnego wyniki lepsze niż wynosi minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na Halowe Mistrzostwa Europy w Pradze. Rekord Polski bili także na 300 metrów Justyna Święty i Paweł Chmiel, a w skoku o tyczce juniorek - Kamila Przybyła.

Świetnie w zawodach spisał się junior Konrad Bukowiecki, który pokonał Jakuba Szyszkowskiego o 6 centymetrów i wynikiem 19.96m ustanowił absolutny rekord Polski juniorów, a także minimum na Halowe Mistrzostwa Europy seniorów.

W biegu na 1500 metrów minima wypełniły Renata Pliś czasem 4:08.95, a także Katarzyna Broniatowska, brązowa medalistka mistrzostw świata z hali w Sopocie - 4:09.22. Polki byłe szybsze od minimum o 3 sekundy (4:12.00)

Także minimum na zawody w Pradze wypełnił na dystansie dwóch okrążeń Jakub Krzewina. Sprinter w doskonałym stylu uzyskał 46.56s i zajmuje obecnie miejsce czwarte na europejskich tabelach.

Rekordy kraju na 300 metrów pobili z kolei Justyna Święty, która czasem 37.59s pobiła swoje zeszłoroczne osiągnięcie o prawie pół sekundy, jak również Paweł Chmiel. Zawodnik łódzkiego RKSu poprawił już 20-letni rekord juniorów Piotra Haczka, który w 1996 roku pobiegł 34.49s. Wynik Chmiela ze Spały wyniósł 34.32s.

Świetny konkurs zanotowała również Kamila Przybyła. Juniorka z Bydgoszczy, zaliczyła na nowej hali w Spale 4.22m w skoku o tyczce i poprawiła 17-letni wynik Moniki Pyrek o 1 centymetr. Przybyła, podobnie jak Bukowiecki, poprawiła absolutny rekord kraju.

do góry