Rouen: Lisek trzeci, Lavillenie skacze 6 metrów

24 stycznia we francuskiej miejscowości Rouen, odbył się kolejny tyczkarski miting z serii Perche Elite Tour. W zawodach udział wziął kolejny raz Piotr Lisek, a gwiazdą mityngu był Francuz Renaud Lavillenie.

W konkursie mężczyzn na najniższym stopniu podium, z wynikiem 5.70 m, stanął zawodnik szczecińskiego OSOT-u - Piotr Lisek. Polak 18 stycznia w Orleanie - innej francuskiej miejscowości, pokonał już wysokość 5.80 m, z nawiązką wypełniając minimum PZLA (wynoszące 5.65 m) na Halowe Mistrzostwa Europy, które w marcu odbędą się w Pradze.

"Chcę po prostu udowodnić, że potrafię dobrze skakać. Nie potrafiłbym zresztą powiedzieć, czy czuję się mocny... Nie lubię się chwalić. Jednego jestem pewien – jest mi dobrze z tym, jak kształtuje się moja forma" - powiedział Lisek po zawodach w Orleanie.

Konkurs wygrał niezawodny Francuz Renaud Lavillenie, przed swoim młodszym o 5 lat bratem Valentinem. Rekordzista świata poleciał na wysokość 6 metrów (po raz ósmy w karierze przekraczając magiczną granicę przyp. red.), umacniając się na pozycji lidera światowych tabel w tym sezonie. Młodszy z braci pokonał 5.70m.

W konkursie kobiet wygrała Greczynka Nikolía Kiriakopoúlou pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4.67m. Na drugim miejscu uplasowała się obecna liderka tabel światowych Francuzka Marion Fiack (4.56 m), próbami wyprzedzając Brazylijkę Fabianę Murer - Mistrzynię Świata z 2011 roku z Daegu.