Memoriał Szelesta: Krukowski nie zawiódł

Memoriał Szelesta: Krukowski nie zawiódł

Marcin Krukowski godnie zaprezentował się podczas pierwszej edycji Memoriału Zygmunta Szelesta. Polak rzucał regularnie ponad 80 metrów i zwyciężył w zawodach.

Krukowski wygrał memoriałowy konkurs na nowo oddanym do użytku stadionie warszawskiej AWF. Oszczepnik rzucając w ostatniej próbie 80.76m pewnie zwyciężył konkurs z serią trzech rzutów powyżej 80 metrów.

- Jestem w treningu i popełniał sporo błędów technicznych. Najwyższa forma ma przyjść na mistrzostwa w Pekinie. – podsumował start Marcin Krukowski na stronie pzla.pl

Za Krukowskim uplasował się Hubert Chmielak, a trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Osewskiemu.

W konkursie kobiet triumfowała Marta Kąkol, która wynikiem 58.43m pobiła rekord życiowy. Za nią uplasowały się utalentowane juniorki - Marcelina Witek i Maria Andrejczyk - liderka tabel światowych w kat. juniora.

Na nowo otwartym stadionie dobrze spisali się również sprinterzy. Anna Kiełbasińska czasem 11.36s była o 0.06s gorsza od minimum PZLA na sierpniowy czempionat, a Artur Noga uzyskał w finałowym biegu 13.63s (el. 13.58s).

W finale biegu na 200 metrów najszybszy był Mateusz Zagórski z wynikiem 21.49s. 800 metrów padło łupem Pauliny Mikiewicz - 2:04.42, a 1500 Bartosza Kotłowskiego - 3:45.01.

W konkursie pchnięcia kulą wygrał z rekordem życiowym Mateusz Mikos. Polak wynikiem 20.06m pokonał Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego.

Najwyżej w skoku o tyczce skakała dzisiaj wicemistrzyni europy juniorek Kamila Przybyła. Zawodniczka Zawiszy uzyskała 4.00m.

Bardzo interesujące mini wieloboje wygrali zawodniczy z Warszawy. W międzynarodowej obsadzie Magdalena Sochoń uzyskała 3363pkt, a Paweł Wiesiołek 3321pkt.

Organizatorem zawodów był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. 2. Memoriał Zygmunta Szelesta ma odbyć się na bielańskim stadionie 25 czerwca 2016.

do góry