Drużynowe Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów

Drużynowe Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów

13 grudnia w hali sportowo-widowiskowej w Toruniu odbyły się I Drużynowe Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów. zawody stały na dobrym poziomie sportowym i przyciągnęły wiele znanych nazwisk w środowisku lekkoatletycznym.

Swój start w Mistrzostwach zapowiedzieli: Ludwika Chewińska- aktualna rekordzistka Polski w pchnięciu kulą, medalista Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy Artur Kohutek (60m przez płotki) oraz tyczkarz Paweł Iwiński - olimpijczyk i zdobywca 5 medali, w tym dwóch złotych, w międzynarodowych mistrzostwach weteranów.

Swój start zapowiedział także Sebastian Chmara, były wieloboista, medalista Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, który wystartuje w konkurencji pchnięcia kulą oraz skoku o tyczce.

Bez wątpienia jedną z największych gwiazd Mistrzostw będzie 104-letni Stanisław Kowalski, rekordzista Europy w biegu na 100m na stadionie, który wystartuje w dwóch konkurencjach - 60m i pchnięcie kulą.

Wśród znanych nazwisk sobotnich Mistrzostw należy także zwrócić uwagę na lekkoatletyczną niespodziankę- w pchnięciu kulą wystartuje trzykrotny olimpijczyk w wioślarstwie, medalista Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, Sławomir Kruszkowski. Zawodnik zakończył już karierę wioślarską i obecnie rozpoczyna sportową przygodę z Królową Sportu - lekkoatletyką.

Zawody były możliwością osobistego przetestowania nowej hali, w której odbędą się 24. Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów – 28 lutego 2015 oraz w dniach 22-28 marca 2015r. X Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów.

do góry