Co nas czeka w weekend? (5)

Co nas czeka w weekend? (5)

Już w ten weekend kolejne zmagania naszych zawodników na stadionach lekkoatletycznych. Gdzie będzie najciekawiej?

Do ciekawszego mityngu dojdzie na południu Polski w Krakowie, gdzie 11 maja odbędzie się 23. Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Krak. Na północny-wschód od Krakowa, w Rzeszowie zmagać się w czwórmeczu województw będą juniorzy młodsi z województw lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. W Warszawie dwudniowe zmagania przyciągną wielu zawodników startujących w konkurencjach indywidualnie oraz w wielobojach, które zawsze budzą wiele emocji.

Na zachód od stolicy w Bydgoszczy i Poznaniu także zmierzą się ze sobą czołowi zawodnicy, rywalizując w wielobojach (Bydgoszcz) lub mistrzostwach województwa juniorów (Poznań). Kierując się dalej ku granicy, w Szczecinie wystąpić będzie można na zawodach mistrzostw województwa juniorów i juniorów młodszych. Stadion przy ulicy Litewskiej jest dość lubianym przez sprinterów i być może padnie tam wiele wartościowych wyników.

Jadąc drogą krajową S3 ze Szczecina w stronę Wrocławie powinniśmy odwiedzić stadion w Szprotawie i coroczny już mityng Bolesława Chrobrego i Ottona III. W zawodach szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja miotaczy, ze względy na bogate tradycje miejscowego Uczniaka. Po odwiedzeniu Szprotawy pora na Wrocław i jeden z większych mityngów tego weekendu - Ogólnopolski mityng LA - Wrocławska Olimpiada Młodzieży i Ogólnopolska Wiosna Wielobojowa.

do góry