Bukowiecki dobrze rozpoczyna sezon w Warszawie

Bukowiecki dobrze rozpoczyna sezon w Warszawie

Konrad Bukowiecki multirekordzista juniorów młodszych i juniorów w pchnięciu kulą, z 2014 roku dobrze rozpoczął występy w nowym roku. Zawodnik Gwardii Szczytno poprawił rekord kraju juniorów kulą o wadze 7.26kg.

Bukowiecki podczas zawodów w Warszawie na hali AWF wywalczył drugie miejsce wynikiem 19.41m (tym pchnięciem poprawił w 3. kolejce rekord kraju juniorów) i uległ jedynie Jakubowi Szyszkowskiemu z wrocławskiego Śląska, który w ostatniej kolejce pokonał go o 4 centymetry. Szyszkowski (1991) jest Młodzieżowym Mistrzem Europy i walczy o minimum PZLA na halowe mistrzostwa Europy, które wynosi 19.80m.

W moim przypadku, gdy jestem w ciężkim treningu, wynik 19.41 seniorskim sprzętem, jak na połowę stycznia to całkiem niezły rezultat. Najbliższy stary 24 w Toruniu, ale kulą 6kg. Do HMP seniorów, na których planuje wystartować, zaliczę jeszcze 2-3 starty kula 7,26kg, miedzy innymi na Copernicusie w Toruniu i Pedrosie w Łodzi. Nieukrywam, że chciałbym uzyskać wynik powyżej minimum na Mistrzostwa Europy, aczkolwiek nie jest to moim priorytetem na sezon halowy. - powiedział po zakończeniu zawodów Konrad Bukowiecki.

Powiązane artykuły

do góry