9. Mityng o Różę Kutna

9. Mityng o Różę Kutna był sprawdzianem naszych zawodników startujących na mistrzostwach świata.

W biegu na 200 metrów udział wzięli nasi 400-metrowcy. Najszybszy był Marcin Marciniszyn, który uzyskał 21.09s i wyprzedził Kacpra Kozłowskiego 21.23s oraz Łukasza Krawczuka 21.81s. Zawodnik z Wrocławia uzyskał także 10.78s w biegu na 100 metrów.

Wśród kobiet najszybsza na 100 metrów była Małgorzata Kołdej. Zawodniczka z Zamościa uzyskała 11.96s i wyprzedziła Patrycję Wyciszkiewicz. Odwrotną kolejność zanotowano w biegu na 200 metrów - Wyciszkiewicz uzyskała 23.85s, a Kołdej 24.32s.

W biegu na dystansie 400 metrów przez płotki brązowa medalistka Mistrzostw Polski Emilia Ankiewicz uzyskała czas 58.66s i pokonała Joannę Banach o 0.02s.

W skoku wzwyż Szymon Kiecana i Konrad Owczarek pokonali wysokość 2.16m. W skoku w dal zwyciężyła Teresa Dobija wynikiem 6.46m.