18. GP Sopotu: Ennaoui gwiazdą imprezy

Sofia Ennaoui była gwiazdą 18. Grand Prix im. Janusza Sidły w Sopocie. Na pięknym stadionie w Sopocie nie zabrakło także gwiazd międzynarodowej rangi, takich jak Kim Collins czy Maria Kuczna.

Sofia Ennaoui wygrała ostatni bieg z cyklu Grand Prix na dystansie 800 metrów czasem 2:00.57. Zawodniczka Lubusza Słubice osiągnęła tym samym kolejne minimum na mistrzostwa świata, pokonując faworytkę biegu – Joannę Jóźwik – 2:00.58.

W konkursie memoriałowym zwyciężył Hubert Chmielaki, który posłał oszczep na odległość 80.42m. To drugi wynik w sezonie zawodnika, a także trzeci w karierze. Podopieczny Leszka Walczaka długo prowadził z wynikiem 77.22m, a w ostatniej próbie jako jedyny w zawodach pokonał 80 metrów.

W skoku o tyczce nie zawiódł Paweł Wojciechowski. Zawodnik bydgoskiego Zawiszy skoczył 5.70m, pokonując Piotra Liska – 5.62m.

W skoku wzwyż porażkę poniosła Kamila Lićwinko. Polka skacząc 1.91m straciła to zwyciężczyni, Rosjanki, Marii Kuczny 3 centymetry. Kuczina bezskutecznie atakowała później 2.00m.

Kim Collins jako jeden z faworytów imprezy także nie zawiódł i wygrał bieg finałowy w dobrym czasie 10.20s. Najszybszym Polakiem został Przemysław Słowikowski – 10.52 (w eliminacjach 10.45, rekord życiowy).

Świetnie na 400 metrów przez płotki zaprezentował się Patryk Dobek. Młody płotkarz SKLA Sopot uzyskał 50.40s i o setne pokonał Le Roux Hammana z RPA. W innym biegu płotkarskim zwyciężył również zawodnik z Sopotu – Artur Noga. Wracający do szybkiego biegania, uzyskał na stadionie Leśnym 13.57s.

Na czoło list krajowych na 400 metrów wysunął się Rafał Omelko. Zawodnik z Wrocławia uzyskał 46.28s. Zwyciężył wicemistrz olimpijski z Londynu na 800 metrów – Nikel Amos – 45.74s.