Wywiad z Pawłem Fajdkiem po mistrzostwach świata

Wywiad z Pawłem Fajdkiem po mistrzostwach świata

Krótki wywiad z Pawłem Fajdkiem - mistrzem świata w rzucie młotem przeprowadził Adam Kowalski.

Adam Kowalski: Zostałeś Mistrzem Świata - jak się czuje najlepszy młociarz na świecie?
Paweł Fajdek: Zostać Mistrzem Świata to nie tylko przyjemności, to także obowiązki. Na razie jest mi z tym dobrze, odnajduję się w tej roli lecz ciężko jest pogodzić dalsze treningi z obowiązkami medialnym.

A.K: Jak przygotowywałeś się do Mistrzostw? Poświęcałeś, któremuś elementowi treningowemu szczególną uwagę?
P.F: Przygotowania wyglądają zawsze tak samo. Trenuje się bardzo mocno by później móc odpuścić i wyluzować. Na ostatnie dni przed zawodami patrzymy tylko na technikę i obszerność ruchów.

A.K: Twój wynik, który osiągnąłeś w Moskwie był wyjątkowy. Przekroczyłeś barierę 80 metrów, pobiłeś rekord życiowy oraz ustanowiłeś najlepszy wynik na świecie w tym roku. Można powiedzieć, że zgarnąłeś Hat-Tricka, jak ty to oceniasz?
P.F: Faktycznie zrobiłem coś wspaniałego. Dawno nie było takiego dobrego wyniku na mistrzostwach, a w 1 próbie to już nikt nie jest w stanie sobie przypomnieć. Wszystko idealnie pasowało do siebie i o to chodziło. Zrobiłem co należało, kiedy trzeba było i to dało efekt.

A.K: O czym myślałeś przed startem w Moskwie? Jak się motywowałeś?
P.F: Przed głównym startem myśli się właśnie o tym. Koncentracja to podstawa, motywacja dodatkowo pomaga, a jak i co robiłem to już wszyscy wiedzą którzy obejrzeli transmisję.

A.K: Dziękuję za wywiad!
P.F: Ja również :)

do góry