Spała HMPJ: komentarze medalistów (1)

Spała HMPJ: komentarze medalistów (1)

Halowe Mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych co roku budzą wiele emocji i goszczą wielu zawodników. Co roku pada wiele rekordów życiowych. Sprawdźmy co mieli do powiedzenia niektórzy medaliści imprezy.

Emil Faraj (złoto, trójskok, junior)

Jestem zadowolony ze swojego startu chociaż mam wielki niedosyt, ponieważ w wielu skokach odbijałem się z tartanu tracąc na wyniku długość belki. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Mam nadzieję w lato wykorzystać swoje rezerwy i powalczyć o wyjazd na MŚJ.

Damian Rudnik (złoto, 1500 metrów, junior)

Start na Halowych Mistrzostwach Polski uważam za bardzo udany, mam jednak lekki niedosyt co do czasu ponieważ liczyłem na trochę lepszy. Jednak musiałem od początku sam dyktować tempo więc trudno było o lepszy wynik.

Ewa Ochocka (srebro, 60 metrów pł, juniorka)

Ze startów jestem bardzo zadowolona. Bieg finałowy był wielkim znakiem zapytania, bo wyniki były podobne. Cieszę się, bo co start udaje mi się osiągać coraz lepszy rezultat. Jeszcze dużo pracy przede mną ale liczę, że tegoroczny sezon będzie moim najlepszym. Jestem pozytywnie nastawiona, moim celem jest uzyskanie minimum i start na mistrzostwach świata juniorów w Eugene na 400ppl.

Mateusz Jerzy (złoto, skok o tyczce, junior)

Start oceniam na udany. Zrobiłem to co zamierzałem zrobić. Niestety dopiero wróciłem po kontuzji i jeszcze nie jestem przygotowany na 100%. Mam nadzieje, ze wysokie skakanie w okolicach 5,30 - 5,40 będzie w sezonie letnim co będzie się łączyło oczywiście z wyjazdem i walka w Eugene na MŚJ.

Marcin Grudka (złoto, 60 metrów pł, junior)

W finale biegło mi się w miarę dobrze, chciałem zrobić życiówkę i zejść do 7,90 ale tydzień praktycznie wolnego spowodowany bólem pleców i lekkim nadciągnięciem ataku przed Spała dał się we znaki i bylo 7,98. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności jestem bardzo szczęśliwy ze złota.

do góry