Cztery lata od rekordowego skoku Wojciechowskiego

Cztery lata od rekordowego skoku Wojciechowskiego

Cztery lata temu w 2011 roku Paweł Wojciechowski poprawił rekord Polski w skoku o tyczce wynikiem 5.91m podczas Mityngu Skoku o Tyczce w Szczecinie. Rekord który poprawił w konkursie miał 23 lata.

Wojciechowski pokonał tamtego popołudnia wieloletni już rekord Mirosława Chmary. Wynik 5.91m zawodnik bydgoskiego Zawiszy zaliczył w drugiej próbie dzięki gorącemu dopingowi kibiców, którzy zgromadzili się tamtego dnia w centrum miasta. Wcześniej w podobnej scenerii, 1 czerwca 2008 roku, Wojciechowski pobił w Żarach rekord Polski juniorów - 5.51m.

Po pokonaniu tej wysokości Wojciechowski próbował jeszcze poprawić ten wynik, zakładając na stojaki 6.01m. Niestety wszystkie próby były nieudane, a dołączenie do elitarnego grona zawodników, którzy pokonali 6 metrów się nie udało.

Wojciechowski był bliski pokonania własnego rekordu w czerwcu 2015 roku. Tyczkarz podczas XV Festiwalu Lekkoatletycznego w Bydgoszczy minimalnie strącił 5.92m.

Wojciechowski ma w swoim dorobku m. in. Młodzieżowe Mistrzostwo Europy oraz tytuł mistrza świata seniorów ze stadionu w Daegu z 2011 roku.

Międzynarodowe osiągnięcia Wojciechowskiego (www.pl.wikipedia.org)

Polscy kibice musieli czekać na rekordowy skok 23 lata. Poprzedni ustanowiono 27 czerwca 1988 roku we francuskim Villeneuve-d'Ascq. Ponad dwie dekady rekordzistą był Mirosław Chamra, który pobił rekord kraju wynikiem 5.90m.

do góry