Łódź: wypowiedzi najlepszych zawodników OOM (1)

Łódź: wypowiedzi najlepszych zawodników OOM (1)

Tradycyjnie po największych lekkoatletycznych mistrzostwach kraju zadaliśmy medalistom pytania dotyczące występu na zawodach, samej organizacji i atmosfery. Poniżej pierwsza część wypowiedzi.

Adrian Wesela (złoty medal na 100 i 200 metrów)

Z mistrzostw jestem bardzo zadowolony nie spodziewałem się, że jestem w stanie zdobyć dwa złote medale w szczególności na 100m. Udało mi się zrobić życiówki na obu dystansach. Jeśli chodzi o same Mistrzostwa były bardzo fajnie zorganizowane. Jednak pogoda była bardzo wykańczająca w szczególności 3 dnia, gdy odbył się finał 200m. Cieszę się, że powróciła forma z sezonu halowego, gdy zrobiłem rekord Polski.

Klaudia Adamek (złoto na 200 metrów, srebro na 100 metrów)

Startowało mi się bardzo dobrze, jedynym problemem na tych OOM to była pogoda, było bardzo gorąco. Godziny startów były trochę nieprzemyślane gdyż o 12 w samym upale miałam eliminacje na 100m. Ciężko było wytrzymać jak ktoś miał 2 bądź 3 serie. Mój występ na OOM uważam za udany, jestem bardzo zadowolona.

Emilia Gręziak (złoto chód 5000 metrów)

Myślę, że organizację zawodów można zaliczyć do udanych, według mnie lepsza niż rok temu (duży plus za rozstawione zraszacze, w których można było się schłodzić) Z występu jestem oczywiście zadowolona- miało być złoto i jest złoto, plan zrealizowany. Mimo już zmęczonego startami organizmu i konieczności dublowania udało mi się nachodzić całkiem przyzwoity wynik. Kolejny plus za puszczanie muzyki podczas startu, przyjemniej się szło.

Maja Ślepowrońska (złoto pchnięcie kulą)

Starty oceniam na bardzo udane, mimo wysokich temperatur i zostawieniu formy w Kolumbii udało się wygrać. Organizacja super, nie brakowało niczego, żadnych opóźnień, Łódź jak najbardziej na plus!

Sandra Radecka (złoto rzut oszczepem)

Występ był bardzo emocjonujący, w którym do ostatniego rzutu była walka. Zorganizowane było wszystko idealnie, pomimo tego że konkurs finałowy był opóźniony podniosło to trochę poziom adrenaliny. Bardzo bym chciała, aby jeszcze raz Mistrzostwa Polski się tam odbyły. Pozdrawiam Sandra Radecka.

Kamil Aniszewski (złoto 400 metrów płotki)

Start uważam za naprawdę udany ponieważ sam nie spodziewałem się tak dobrego wyniku i również moi koledzy z podium zrobili wspaniałe wyniki. Myślę, że organizacja była bardzo dobra, po eliminacjach miałem ponad 24h na regenerację co też znacznie wpłynęło na energię wszystkich startujących. Dziękuję szczególnie Trenerce, ale również dziękuję rodzicom, kolegom i koleżankom za doping i wsparcie. Pozdrawiam.

Dominika Kwaszcz (złoto skok w dal)

Start na tegorocznych OOM wspominam bardzo dobrze, piękny stadion, mili ludzie a na koniec zdobyte złoto. Organizatorzy świetnie radzili sobie z upałem stawiając kurtyny wodne super sprawa. Ogólnie najlepsze zawody na jakich byłam. Pozdrawiam.

Powiązane artykuły

do góry