Puchar Europy - zawody, które musiały się odbyć

Puchar Europy - zawody, które musiały się odbyć

Puchar Europy w wielobojach na najwyższym ligowym poziomie za nami. Zawody o Europejskim zasięgu i międzynarodowej obsadzie odbyły się bez echa. Brakowało kibiców, a przede wszystkim promocji tych zawodów, które odwiedziło mniej widzów niż zawody najniższej klasy rozgrywek w piłce nożnej.

Impreza o międzynarodowym rozmachu, którą organizował Polski Związek Lekkiej Atletyki, odwiedziło 7 krajów, w tym Polska, która awansowała przed rokiem do super ligi. Impreza, którą powinno się wypromować w ponad 200 000 mieście, niestety odbyła się bez echa i kibiców.

Zawody, które powinny przyciągnąć licznie kibiców, dopingujących swój kraj, były bezdusznym tworem. To w jaki sposób odbywają się zawody w naszym kraju jest nieporozumieniem. Największe mityngi jak i międzynarodowe zawody od dłuższego czasu są miejscem spotykania się jedynie zawodników, trenerów i sędziów.

Dobra organizacja od strony technicznej i zapewnienie zawodnikom praktycznie wszystkiego czego potrzeba, są w zasadzie jedynym pozytywnym akcentem tych zawodów, ze strony organizatorów.

Brak plakatów, reklam i innych zabiegów, kierowanych przez środki masowego przekazu w stronę potencjalnego kibica są wręcz standardowe jeśli chodzi organizację imprez lekkoatletycznych w kraju. Puste trybuny, nie były skutkiem tylko wysokiej temperatury, bo przecież stoisk z zimnymi napojami nie brakowało.

Nie było także biletów, a wejściówka była całkowicie darmowa. Dlaczego zatem najliczniejszą ekipą na trybunach była ta ze Szwajcarii? Zaraz za nimi był Team Oranje, czyli Holendrzy, którzy także dość licznie przybyli do Torunia kibicować swoim zawodnikom. Gdyby nie dwie głośno dopingujące ekipy, oraz podkład muzyczny, stadion wyglądałby jak miejsce rozgrywania treningu, a nie Pucharu Europy.

W jaki sposób promować i zachęcać młodzież do uprawiania lekkoatletyki, skoro ta nie wie o istnieniu tego sportu. Jak rozwijać ten sport i zdobywać sponsorów i przede wszystkim jak przetrwać nie pozyskując w żaden sposób sponsorów, poza nami, podatnikami?

do góry