Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat, to nowy twór na rynku lekkoatletycznym. Projekt zrzeszający w swoich szeregach najlepszych Polskich zawodników, chce wesprzeć ich rozwój i pomóc w osiągnięciu, dalszych, międzynarodowych sukcesów.

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat – ma na celu wzrost poziomu jakości treningu jednych z najlepszych biegaczy długodystansowych w naszym kraju, tak by zwiększyć naszą szansę na rywalizację z najlepszymi biegaczami w Europie i na Świecie - czyli gonimy Europę, gonimy Świat!

Dominika Nowakowska, Marta Krawczyńska, Andrzej Rogiewicz, Karol Kaliś są biegaczami z Polski. Na koncie mają medale Mistrzostw Polski, Europy, finały Mistrzostw Świata, a przed sobą jasno wytyczone cele i marzenia.

Biegiem do Rio z przystankiem w Pekinie i Tallinie czyli gonimy Europę, gonimy Świat!

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat, to grupa biegaczy wyczynowych z Polski. Specjalizująca się w biegach długich. Zawodnicy grupy, mają na koncie medale Mistrzostw Polski, Europy, finały Mistrzostw Świata, a przed sobą jasno wytyczone cele, marzenia i ambicje sportowe, które stopniowo i cierpliwie realizują. Tysiące przebiegniętych kilometrów, setki godzin na siłowni, to praca, którą wykonują by stać się jeszcze lepszymi biegaczami.

„Projekt ma jasno wytyczone cele - walczyć o jak najlepszą lokatę na Igrzyskach Olimpijskich w Brazylii w 2016. Wcześniej jednak koncentrujemy się na sezonie 2015 i przygotowaniu do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Tallinie (Estonia) oraz Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce – Pekin (Chiny), kwalifikacji na te imprezy oraz poprawieniu własnych osiągnięć wynikowych, wejścia na wyższy poziom sportowy. Przyszły sezon jest bardzo istotnym etapem w drodze do walki rok później o tzw. minima kwalifikacyjne na Igrzyska Olimpijskie. Dlatego poprzez Potrzymane wsparcie przeznaczymy w całości na przygotowanie się jak najlepiej do imprez Mistrzowskich w sezonie 2015.” – powiedział koordynator projektu Karol Nowakowski.

Przede wszystkim przesłanie niniejszego projektu jest jedno – wzrost poziomu jakości treningu jednych z najlepszych biegaczy długodystansowych w naszym kraju, tak by zwiększyć naszą szansę na rywalizację z najlepszymi biegaczami w Europie i na Świecie - czyli gonimy Europę, gonimy Świat!

Strona projektu na facebooku: http://www.facebook.com/gonimyeurope

Strona projektu, na stronie Polak potrafi: https://polakpotrafi.pl/gonimyswiat

do góry