PŻPS - Związek żąda wyjaśnień po mistrzostwach Europy

PŻPS - Związek żąda wyjaśnień po mistrzostwach Europy

Polski Związek Lekkiej Atletyki poprosił od zawodników startujących na mistrzostwach Europy w Zurychu pisemnych wyjaśnień, dotyczących braku dyscypliny dwóch zawodników na tych zawodach.

Jak można przeczytać na Związkowej stronie, zarząd zebrany pod koniec sierpnia w Inowrocławiu podczas MMP, poprosił o przedstawienie wyjaśnień na piśmie dotyczących braku logo Orlen na strojach startowych medalisty w maratonie Yareda Shegumo oraz od Pawła Fajdka, za używania innego sprzętu niż sponsorki 4F.

Sprawa jest niebagatelna, tym bardziej, że obowiązują obustronne porozumienia w tych kwestiach, a ewentualne odejście sponsorów wiązałoby się z ucięciem wielu środków.

Co jednak grozi samym zawodnikom za brak wywiązania się pewnie z podpisanych umów? Czy miesiąc po mistrzostwach dojdzie do ukarania zawodników? A może dojdzie do sytuacji, gdzie Ci będą musieli zapłacić kary finansowe? Co jeśli naszych medalistów odsunie się od szkolenia i kadry narodowej?

Co było powodem tych zaniedbań? Może na trasie maratonu było zbyt ciepło, a bieganie z logiem stacji benzynowych było zbytnim zagrożeniem dla zawodnika i publiczności? Może całość groziła wybuchem? A co z Pawłem Fajdkim? Ten może podobnie jak Konrad Bukowiecki w Nankin - dostał strój, który był zbyt opięty lub po prostu za mały...?

Sam Związek wymagający pisemnych wyjaśnień zapomniał chyba, że to działa w dwie strony, a sam często "zapomina" o odpisaniu na licznie kierowane pytania pod adresem samego prezesa, dr Jerzego Skuchy i członków różnych sztabów - w szczególności szkoleniowego.

Związek jako jeden z wyższych organów w naszej dyscyplinie powinien świecić przykładem, a jednak sam ma wiele problemów dyscyplinarnych.

Związku - pamiętaj, jak Ty zawodnikom, tak oni Tobie.

PŻPS - to skrót - pół żartem, pół serio.

Artykuł nie ma na celu obrażenia zawodników, ani też ukazania w złym świetle żadnej instytucji publicznej. Artykuł ma charakter żartobliwy i satyryczny.

Powiązane artykuły

do góry