PŻPS - trener kadry pilnie poszukiwany

PŻPS - trener kadry pilnie poszukiwany

Polskie Związek Lekkiej Atletyki ogłosił na swojej stronie konkurs na trenera kadry narodowej w rzucie oszczepem. Jakie wymogi powinien spełniać idealny kandydat?

Jak można przeczytać na głównej stronie Związku, ten poszukuje trenera kadry narodowej w konkurencji rzutu oszczepem kobiet i mężczyzn. Co ciekawe nie wiadomo, czemu ta oferta służy i kogo ma przyciągnąć, skoro baza związku jest dość bogata, a osiągnięcia trenerów doskonale znane. Może nadchodzi powiew świeżości z dyscyplin takich jak siatkówka i piłka ręczna, bowiem, tam panowie i panie mają swoiste... pier... uderzenie!

Idealny trener powinien być doświadczony, mieć doskonałe osiągnięcia, znać kilka języków, ukończyć szkołę wyższą, a ponadto nie powinien pić i palić itd itd itd. Całość za zapewne najniższą krajową, i możliwość towarzyszenia swoim zawodnikom na dużych imprezach.

Trener dodatkowo powinien mieć plan jak wygrać nadchodzące mistrzostwa świata i Igrzyska Olimpijskie, a także winien stworzyć doskonały program samo naprawczy w postaci doktoratu, który być może, zostanie wykorzystany w Związku i przypisany jako - doskonały program stworzony właśnie przez osoby w nim zasiadające.

Jeśli dobrze pójdzie, trener pojawi się jeszcze w tym roku, a nasz rzut oszczepem i cała kadra zostanie postawiona do góry nogami. No chyba, że... konkurs ogłaszany jest tylko dla świętego spokoju, a trener już jest - może brakuje mu pomysłów?

PŻPS - to skrót - pół żartem, pół serio.

Artykuł nie ma na celu obrażenia zawodników, ani też ukazania w złym świetle żadnej instytucji publicznej. Artykuł ma charakter żartobliwy i satyryczny.

Powiązane artykuły

do góry