PŻPS - nowe pomysły na zimę w Związku

PŻPS - nowe pomysły na zimę w Związku

Głosy w środowisku mówią, że oprócz samych mistrzostw, kadra ma jeździć do Torunia na mityngi kontrolne, a nawet miejsce mają mieć obozy kadrowe, na obiekcie miejskim, który jest średnio przystosowany do codziennych treningów kilku grup lekkoatletycznych, nie mówiąc już o napiętym grafiku piłkarzy nożnych, ręcznych czy siatkarzy. Ci od zawsze stanowią priorytety, a treningi koło 8 rano czy po 22 nie wchodzą raczej w grę.

O ile plany obozów i przemieszczania się po Toruniu czy dzielnicach Torunia wydają się być, miejmy nadzieję, odległe, o tyle najprawdopodobniejsze jest jednak zjeżdżanie z hali w Spale, do Torunia... na mityngi kontrolne. Po co? Nie wiadomo.

Może chodzi o testowanie sopocko-toruńskiej nawierzchni, a może sprawdzenie umiejętności jak najszybszego pokonania trasy - Spała-Toruń, a co za tym idzie, wyłonienie nieoficjalnych rekordów kraju w tej konkurencji.

Wszak wiadome jest jednak, że nic nie może mierzyć się ze spalskim klimatem, masą śniegu w zimie i możliwością chodzenia w klapkach z pokoju na masaż czy trening. W Toruniu, całość będzie niemożliwa, a do tego kosztowna i uciążliwa.

Mamy nadzieję, że plotki, pozostaną jedynie plotkami.

PŻPS - to skrót - pół żartem, pół serio.

Artykuł nie ma na celu obrażenia zawodników, ani też ukazania w złym świetle żadnej instytucji publicznej. Artykuł ma charakter żartobliwy i satyryczny.

Powiązane artykuły

do góry