PŻPŚ - znamy najszybsze stadiony w kraju

PŻPŚ - znamy najszybsze stadiony w kraju

Od dawana lekkoatleci zastanawiają się nad najszybszymi obiektami w kraju. Które z nich dają możliwość najlepszych wyników i dlaczego? Sprawdźcie!

Oczywiście nie chodzi o obiekty krótsze niż 400 metrów na wirażu, bo to byłoby zbyt proste, a o obiekty, które są lepiej faworyzowane i sytuowane, dzięki naturze.

Pierwszym obiektem są lubuskie Słubice, obiekt na pograniczu Polsko-Niemieckim od dawna jest miejscem bicia rekordów i walczenia o ostateczne minima na największe imprezy. Dlaczego? Mawia się, że stadion w Słubicach ma zawsze zepsuty wiatromierz, a starterzy często wstrzeliwują się w start zawodników. Czy to prawda? Nie wiemy... To jedynie plotki.

Drugi obiekt to ten po przeciwnej stronie Wisły, a nawet po drugiej stronie tego kraju nad Wisłą. Białystok, bo o nim mowa, to obiekt położony ponoć z każdą setką z górki, a w szczególności tą pierwszą. Dobrze utwardzony tartan i nachylenie ku mecie są gwarancją rekordowych wyników. Czy to prawda? Tego też nie wiemy, taką plotkę sprzedał nam kiedyś jeden z zawodników, z którym biegaliśmy przez płotki. Też rekordowo, bo z górki!

PŻPS - to skrót - pół żartem, pół serio.

Artykuł nie ma na celu obrażenia zawodników, ani też ukazania w złym świetle żadnej instytucji publicznej. Artykuł ma charakter żartobliwy i satyryczny.

Powiązane artykuły

do góry