Oświadczenie Dyrektora sportowego Mistrzostw Polski w Iławie

Oświadczenie Dyrektora sportowego Mistrzostw Polski w Iławie

Oświadczenie organizatora Mistrzostw Polski w biegach przełajowych Iława 2015.

Dziękuję i gratuluje wyników w Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w Iławie w miniony weekend.

Naprawdę było miło oglądać wasza rywalizację i walkę do ostatniego metra. Dziękuję również za komentarze dotyczące organizacji imprezy, są one bardzo ważne dla organizatorów. Przyjmujemy wszelkie opinie dotyczace ocen z punktu widzenia zawodników i zawodniczek. Po raz pierwszy zawody były rozgrywane na terenie pięciogwaiazdkowego kompleksu hotelowego i to także narzuca zasady potępowania podczas imprezy. Musimy brać pod uwagę wszystkie uwarunkowania dotyczące organizacji zawodów.

Egzamin jako zawodnicy swoim zachowaniem zdaliście na pięć gwiazdek, mimo że było parę niesubordynacji :), ale to norma przy takiej masie startujących. Przykro mi ,że miały miejsca "kradzieże," ale nie ma możliwości upilnowania sprzętu przy takiej ilości startujących jeżeli sami się nie uszanujemy w tym temacie. Większość "skradzionych" rzeczy (buty, getry)zostały przyniesione i odebrane przez właścicieli, ale tez trudno stwierdzić czy to były te osoby, na terenie zawodów znaleziono również drobny sprzęt sportowy.

Odnośnie dekoracji musieliśmy brać pod uwagę zapowiadane bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne. Przeprowadzenie dekoracji w miejscu zawodów nie zawsze jest korzystne w bezpośrednie bliskości startu, zakłóca rytm imprezy, a jest to chwila bardzo intymna za zawodników i trenerów i nie wolno jej przyśpieszać. Na przełajach zawsze jest z tym problem trzeba wybrać kompromisową opcję. Najlepiej jest dekorować jak to miało miejsce z seniorami po zakończeniu zawodów, ale u juniorów nie ma takiej możliwości z uwagi na powroty do domu i ilość dekoracji.

Do zobaczenia w Iławie,


Pozdrawiam
Dyrektor sportowy Mistrzostw Polski

Paweł Hofman

do góry