6 najładniejszych stadionów w Polsce

6 najładniejszych stadionów w Polsce

Stadionów lekkoatletycznych powyżej 300 metrów w kraju jest ponad 130. Spora część z nich nie ma jednak certyfikatu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, przez co nie może organizować imprez sportowych. Poniżej prezentujemy 6 najładniejszych naszym zdaniem obiektów lekkoatletycznych w kraju.

Numer szósty daliśmy pełnowymiarowemu obiektowi w Opolu. Stadion jest dumą województwa opolskiego i organizuje największe imprezy. W ostatnich latach były to mistrzostwa kraju w wielobojach. Obiekt w Opolu nosi dumną nazwę Opolskich Olimpijczyków. Stadion posiada 8 torów na łukach i 10 na prostej. (http://nastadiony.pl/stadiony/opole).

Numer piąty to stadion w Zakopanem. Obiekt typowo treningowy, a do tego najwyżej położony w kraju. Stadion COS-u w Zakopanem kosztował 9 milionów złotych i posiada 8 torów na prostej, a dodatkowo 6 na łukach. (http://nastadiony.pl/stadiony/zakopane)

Czwórka to najszybszy obiekt w Polsce. Położony na pograniczy polsko-niemieckim stadion w Słubicach jest bardzo lubiany przez lekkoatletów. Ci często odwiedzają go w celu uzyskiwania wskaźników na międzynarodowe imprezy. Stadion w Słubicach ze względu na sześć torów na łukach najczęściej organizuje takie imprezy jak Mistrzostwa Polski Młodzików. Ciekawostką jest też historyczny dąb, który pamięta czasy budowy stadionu, w tym II Wojny Światowej. Stadion w przeszłości odwiedził także Adolf Hitler. (http://nastadiony.pl/stadiony/slubice)

Trzeci na naszej liście jest stadion w Szklarskiej Porębie. Niedawno zmodernizowany i nieco powiększony obiekt jest typowo treningowym i często odwiedzanym przez najlepszych biegaczy w Polsce. (http://nastadiony.pl/stadiony/szklarska-poreba)

Dwójka to stadion, który nie organizował jeszcze dużych zawodów mimo sporego potencjału. Obiekt w Puławach, w województwie lubelskim jest jednym z ładniejszych w kraju. (http://nastadiony.pl/stadiony/pulawy)

Pierwszy na liście i najładniejszy to naszym zdaniem mały i bardzo kameralny obiekt w Postominie. Miasto w województwie zachodniopomorskim zasługuje na najwyższe miejsce dzięki pięknemu położeniu i przede wszystkim kameralności. Stadion sportowy im. Zbigniewa Galka w Postominie posiada sześciotorową bieżnię okólną o długości 400m, wraz ze skoczniami do skoku wzwyż, w dal oraz kołami do rzutów. Nazwa stadionu wzięta jest od pomysłodawcy inwestycji, nieżyjącego już poprzedniego wójta gminy Zbigniewa Galka. Stadion został oddany do użytku w 2008 roku. (http://nastadiony.pl/stadiony/postomino)

do góry