100 czy 200m? Jaki dystans biegają najszybsi ludzie na świecie?

100 czy 200m? Jaki dystans biegają najszybsi ludzie na świecie?

Biegi na 100 i 200 metrów są bardzo widowiskowe. Najkrótsze sprinty rozgrywane na stadionach na świecie potrafią przyciągnąć dziesiątki tysięcy kibiców - pada jednak pytanie. Którzy zawodnicy powinni zyskać tytuł najszybszego człowieka na Ziemi?
"Pole vault Its all for this moment" by http://www.flickr.com/photos/giovannijl-s_photohut/ Gio JL - http://www.flickr.com/photos/giovannijl-s_photohut/426693799/. Licensed under CC BY-SA 2.0 via Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pole_vaul

Zamieszanie w Bydgoszczy

Zakończony sezon lekkoatletyczny to w wielu klubach okazja do przyznania nagród i wspólnego świętowania sukcesów. Ostatnie zakończenie w bydgoskim Zawiszy przyniosło jednak wiele niesmaku, niesmaku spowodowanego nie docenieniem.
MP U23 - PZLA pilnie poszukuje!

MP U23 - PZLA pilnie poszukuje!

Polski Związek Lekkiej Atletyki poszukuje organizatora Młodzieżowych Mistrzostw Polski w 2016 roku. Pomimo wcześniejszej kandydatury i gospodarza jakim miało być miasto Gliwice, plan wziął w łeb, a organizator się wycofał. Mistrzostwa w 2016 roku do lat 23 stoją pod wielkim znakiem zapytania.
www.domtel-sport.pl

Falstart? I co dalej?

Nie jeden z lekkoatletów popełnił w swoim życiu przewinienie jakim jest falstart. Ciężko ich uniknąć będąc zdenerwowanym, czy zestresowanym. Łatwiej o takie błędy na dużych zawodach, czego przykładem może być sam król sprintu - Usain Bolt.
Czy Bolt jest w stanie jeszcze zwyciężać?

Czy Bolt jest w stanie jeszcze zwyciężać?

Do mistrzostw świata w Pekinie zostało niewiele czasu. Wielką niewiadomą jest jakikolwiek start Usaina Bolta na 100 i 200 metrów, a także forma z jaką zawodnik zamierza się pojawić w blokach.
Natalia Kaczmarek - "celem są mistrzostwa świata"

Natalia Kaczmarek - "celem są mistrzostwa świata"

Trenuje nieco ponad rok, jest dwukrotną mistrzynią kraju, nie ma zaplecza sportowego, i jak sama mówi - jakoś daje rade. Wywiad z Natalią Kaczmarek, czołową zawodniczką kraju juniorek młodszych.
Praga okiem fanatyka lekkiej atletyki

Praga okiem fanatyka lekkiej atletyki

Na cztery dni czeska o2 Arena stała się moim domem. Domem, do którego przychodziło się na półtorej godziny przed pierwszą konkurencją, a opuszczało już nocą dwie, dwie i półgodziny po zakończeniu zmagań. I kiedy przyszedł czas pożegnania się bieżnią w o2 Arena, to chciało się by to jeszcze trwało, choć jeden dzień dłużej. Dlaczego?
6 najładniejszych stadionów w Polsce

6 najładniejszych stadionów w Polsce

Stadionów lekkoatletycznych powyżej 300 metrów w kraju jest ponad 130. Spora część z nich nie ma jednak certyfikatu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, przez co nie może organizować imprez sportowych. Poniżej prezentujemy 6 najładniejszych naszym zdaniem obiektów lekkoatletycznych w kraju.
Problemy z lekkoatletyką w Bytowie

Problemy z lekkoatletyką w Bytowie

Pomimo znacznych i długoletnich sukcesów zawodników z miasta i gminy Bytów, te zapomina o ich potrzebach i konieczności zapewnienia im choćby skrawka mączki, bo o tartanie można tam pomarzyć.
Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat, to nowy twór na rynku lekkoatletycznym. Projekt zrzeszający w swoich szeregach najlepszych Polskich zawodników, chce wesprzeć ich rozwój i pomóc w osiągnięciu, dalszych, międzynarodowych sukcesów.
Związek, który nie szanuje pasji zawodników

Związek, który nie szanuje pasji zawodników

Do zwyczajów i zachowań Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wielu z nas się przyzwyczaiło. O tym, że zawodnicy są dla niego, a nie on dla zawodników niejednokrotnie pisaliśmy. Dlaczego jednak Związek stara się pełnić funkcję wychowawczą albo może naprawczą, zamiast zachęcającej i szkolącej?
PŻPŚ - znamy najszybsze stadiony w kraju

PŻPŚ - znamy najszybsze stadiony w kraju

Od dawana lekkoatleci zastanawiają się nad najszybszymi obiektami w kraju. Które z nich dają możliwość najlepszych wyników i dlaczego? Sprawdźcie!
Magazyn Lekkoatletyczny - LEKKA 02(02)

Magazyn Lekkoatletyczny - LEKKA 02(02)

Drugi numer Magazynu LEKKA jest już w sieci! Po dobrym starcie i ponad 400 ściągnięciach październikowego numeru, liczymy, że listopadowy będzie co najmniej o połowę bardziej popularny!
Krótka historia Diamentowej Ligi

Krótka historia Diamentowej Ligi

Diamentowa Liga? Chyba wszyscy fanatycy królowej sportu wiedzą co to jest. Jednakże niewiele osób wie jak i kiedy ona powstała...
PŻPS - nowe pomysły na zimę w Związku

PŻPS - nowe pomysły na zimę w Związku

Głosy w środowisku mówią, że oprócz samych mistrzostw, kadra ma jeździć do Torunia na mityngi kontrolne, a nawet miejsce mają mieć obozy kadrowe, na obiekcie miejskim, który jest średnio przystosowany do codziennych treningów kilku grup lekkoatletycznych, nie mówiąc już o napiętym grafiku piłkarzy nożnych, ręcznych czy siatkarzy. Ci od zawsze stanowią priorytety, a treningi koło 8 rano czy po 22 nie wchodzą raczej w grę. O ile plany obozów i przemieszczania się po Toruniu czy dzielnicach Torunia wydają się być, miejmy nadzieję, odległe, o tyle najprawdopodobniejsze jest jednak zjeżdżanie z hali w Spale, do Torunia... na mityngi kontrolne. Po co? Nie wiadomo. Może chodzi o testowanie sopocko-toruńskiej nawierzchni, a może sprawdzenie umiejętności jak najszybszego pokonania trasy - Spała-Toruń, a co za tym idzie, wyłonienie nieoficjalnych rekordów kraju w tej konkurencji. Wszak wiadome jest jednak, że nic nie może mierzyć się ze spalskim klimatem, masą śniegu w zimie i możliwością chodzenia w klapkach z pokoju na masaż czy trening. W Toruniu, całość będzie niemożliwa, a do tego kosztowna i uciążliwa. Mamy nadzieję, że plotki, pozostaną jedynie plotkami. PŻPS - to skrót - pół żartem, pół serio. Artykuł nie ma na celu obrażenia zawodników, ani też ukazania w złym świetle żadnej instytucji publicznej. Artykuł ma charakter żartobliwy i satyryczny.
Magazyn Lekkoatletyczny - LEKKA 01(01)

Magazyn Lekkoatletyczny - LEKKA 01(01)

Pierwszy magazyn lekkoatletyczny naszej produkcji zakończony. Wiele godzin pracy, współpracy i przede wszystkim łącząca naszą ekipę pasja pozwoliły wydać coś, czego do tej pory nie mieliście.  
Związkowe, bezsensowne regulaminy

Związkowe, bezsensowne regulaminy

Zakończone przed chwilą biegi na czas młodzików na dystansie 300 metrów pokazały krytykowane nowe przepisy odnośnie rozstawień zawodników wedle wyników MMM. Przepisy bardzo nietrafne i dość bezsensowne.
Ile można mieć z lekkiej w Polsce? (2)

Ile można mieć z lekkiej w Polsce? (2)

Zarobki polskich lekkoatletów od lat są niskie, a wręcz marginalne. Zwycięstwo na mistrzostwach Europy, świata czy w cyklu zawodów diamentowej ligi bogactwa nie przynosi, a jedynie obrazuje jak ciężko jest być lekkoatletą na krajowym podwórku.
PŻPS - trener kadry pilnie poszukiwany

PŻPS - trener kadry pilnie poszukiwany

Polskie Związek Lekkiej Atletyki ogłosił na swojej stronie konkurs na trenera kadry narodowej w rzucie oszczepem. Jakie wymogi powinien spełniać idealny kandydat?
Ile można mieć z lekkiej w Polsce? (1)

Ile można mieć z lekkiej w Polsce? (1)

Duże miasta, duże kluby, duża konkurencja i mało pieniędzy. W małych miastach jest nieco lepiej, ale tak naprawdę... zamykamy szary koniec tabel. Ile można mieć na lekkoatletyce w tym kraju? Sprawdź.
PŻPS - Nowe metody szkoleniowe w Polskim Związku Lekkiej Atletyki

PŻPS - Nowe metody szkoleniowe w Polskim Związku Lekkiej Atletyki

Polski Związek Lekkiej Atletyki planuje wysłać Polskich zawodników na specjalny obóz przygotowawczy do Anglii. Zawodnicy mają tam trenować formę do Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw Europy w Amsterdamie i przyszłorocznych mistrzostw świata.
Związek jednak nie taki z betonu

Związek jednak nie taki z betonu

Polski Związek Lekkiej Atletyki podejmuje coraz bardziej kontrowersyjne decyzje. Do reprezentacji Polski są powoływane często osoby bez minimum, a te ze wskaźnikami są pomijane przy ustalani reprezentacji. Związek, porównywany często do muru, dzisiaj lekko pękł.
Puchar Europy - zawody, które musiały się odbyć

Puchar Europy - zawody, które musiały się odbyć

Puchar Europy w wielobojach na najwyższym ligowym poziomie za nami. Zawody o Europejskim zasięgu i międzynarodowej obsadzie odbyły się bez echa. Brakowało kibiców, a przede wszystkim promocji tych zawodów, które odwiedziło mniej widzów niż zawody najniższej klasy rozgrywek w piłce nożnej.
Jak zniszczyć talent?

Jak zniszczyć talent?

Każdy związek sportowy ma na celu zrzeszanie grup sportowych w postaci klubów czy stowarzyszeń, te z kolei stanowiąc dolną część struktury, jednak najważniejszą, gromadzą poszczególnych zawodników i trenerów od których de facto wszystko się zaczyna i którzy powinni mieć decydujący wpływ na swoich podopiecznych.
Gdy coś się kończy, a coś zaczyna

Gdy coś się kończy, a coś zaczyna

Przygoda ze sportem trwa od zawsze, bo od 1 klasy szkoły podstawowej. Zaczynałem jak każdy chłopak od piłki nożnej, jednak po 6 latach kopania kolegów po nogach przyszedł czas na zmiany. Gdybym grał do dzisiaj w piłkę, może udałoby mi się godzić życie prywatne ze sportem, a przy okazji mieć z tego jakiś grosz. Wyszło inaczej, na pewno tego nie żałuję.
Gdy na drodze staje związek

Gdy na drodze staje związek

Mistrzostwa Polski Seniorów na stadionie oraz te w wersji halowej od jakiegoś czasu są imprezą, która ze sportowego punktu widzenia jest mniej ciekawa niż zawody juniorów czy juniorów młodszych. Mistrzostwa zamiast budzić pozytywne emocje, dawać minima i być areną zmagań najlepszych w kraju, są jednak imprezą dla wielu niedostępną. Dlaczego?
Podsumowanie sezonu 2013 - kobiety

Podsumowanie sezonu 2013 - kobiety

Sezon 2013 zakończony, niebawem kolejne starty na hali i walka o minima na halowe mistrzostwa świata. Skupmy się jednak jeszcze przez chwilę na minionym sezonie. Krótkiego podsumowania dokonał Adam Kowalski.
Następna strona
do góry