Pech płotkarzy, kontuzja Nogi

Pech płotkarzy, kontuzja Nogi
Artur Noga, jedyny nasz reprezentant na dystansie 110 metrów przez płotki w Londynie doznał kontuzji mięśnia podczas biegu eliminacyjnego.

Nasz zawodnik tuż po wyjściu z bloku zatrzymał się i złapał w okolice mięśnia dwugłowego uda kończąc tym samym bieg. Równie wiele pecha miał Chińczyk Liu Xiang, który nadeptując na listwę pierwszego płotka doznał kontuzji kostki. Po dłuższej chwili zawodnik powstał, by przeskoczyć cały dystans na jednej nodze i całując 10 płotek tuż przed symbolicznym minięciem linii mety. Na pierwszym płotku przewrócił się również Shane Brathwaite z Barbadosu, a w drugiej części dystansu Moussa Dembele z Senegalu także źle pokonał przeszkodę i nie ukończył biegu.

Po dramatycznej ostatniej serii eliminacyjnej wiadomo było, że po pechowych Igrzyskach w Pekinie, Liu Xiang powtórnie odpadnie w w 1 fazie imprezy. Więcej szczęścia mieli tacy płotkarze jak Sergey Shubenkov, Jason Richardson, Dayron Robles i Aries Merritt, którzy pewnie pokonali dystans awansując do półfinałów.

Czytaj także: Idowu przegrywa w eliminacjach

do góry