HMP JiJM 2016 - wypowiedzi najlepszych (1)

HMP JiJM 2016 - wypowiedzi najlepszych (1)

Tradycyjnie po mistrzostwach pytamy najlepszych juniorów i juniorów młodszych o organizację zawodów, ich przebieg, osiągnięte wyniki i konkurencje! Zapraszamy do komentarzy mistrzów kraju U18 i U20 ze Spały!

Beata Topka (złoto, 1000 metrów)

Jestem zadowolona ze swojego biegu jednak plan trenera był aby zrobić rekord Polski. Niestety samotny bieg zrobił swoje. Zdobyłam złoto i jestem z tego dumna.

Damian Sztejkowski (złoto, 60 metrów)

Dziękuje bardzo! Ogólnie impreza na wysokim poziomie, nie było żadnych opóźnień związanych z planem minutowym. Wszystko tak jak powinno być. Z formą również trafiłem idealnie, tym bardziej że był to mój drugi start po kontuzji mięśnia dwugłowego, a z wyniku 6.96 jestem baaardzo zadowolony.

Patrycja Kapała (złoto, 3000 metrów)

Jeśli chodzi o zawody, to szkoda ze trochę rozłożone starty na trzy dni, ale mi to wyszło na dobre, że przyjechałam,  rozgrzałam się i wystartowałam . Mistrzostwa Polski zorganizowane jak być powinny! Podobało mi się przedstawianie zawodników zaraz przed startem, start z dwóch linii czyli mniej ścisku i przepychania, a sam bieg był spokojny, chociaż były zrywy dziewczyn na przód. I ostatni kilometr najszybszy w moim przypadku, końcówka tez się udała,  wystarczyło sił,  i jak trener powiedział przed startem- on zrobił wszystko co w jego mocy. Teraz kolej na mnie. I może z czasu jaki zrobiłam mam niedosyt..  (wyzwaniem było złamać 10 minut, ale bieg nie był na czas tylko na miejsca, a sama nie poszłam szybciej tylko trzymałam sił z grupa) , to z całego biegu jestem bardzo zadowolona! I nie spodziewałam się takiego efektu! Nie myślałam że zdobędę medal - chociaż myślałam o tym jakbym ze fajnie jakbym go miała! O złocie to nie pomyślałam. Moje pierwsze złoto z Mistrzostw Polski, a drugi medal z MP. Tyle na temat biegu i mnie.

Dekoracje przebiegł bardzo sprawnie! Poza tym ze medal nie dał rady utrzymać się ze wstążka i się odczepiał później, ale to się chyba zdarza wyjątkowo często.

Klaudia Adamek (złoto, 60 metrów)

Ogólnie Halowe Mistrzostwa Polski jun. mł i jun. Uważam za bardzo udane jest rekord życiowy i złoty medal więc bardzo się cieszę,  jedynie start w finale trochę się nie udał ponieważ zaspałam w blokach.

Weronika Strączek (złoto, trójskok)

W tym roku mistrzostwa są według mnie bardzo udane, hala w Spale pięknie się prezentuje, a na skoczni się bardzo dobrze skakało. Świetna atmosfera i liczna widownia motywuje do robienia wyników. Jestem bardzo zadowolona z mojego rezultatu, rekord życiowy i złoty medal był idealnym zwieńczeniem imprezy i tegorocznego sezonu halowego. Pozostaje zacząć przygotowania do wiosennych startów i liczyć na jeszcze lepsze wyniki.

Mateusz Kaczor (złoto, 3000 metrów)

Zawody jak dla mnie udane  co do startu to jestem zadowolony z nowego rekordu życiowego jak i ze zdobytego tytułu mistrzowskiego. A sam bieg , co by tu dużo mówić moim zdaniem kontrolowałem wszystko od startu do mety. Dodam jeszcze tyle ze ten start na pewno umocnił mnie mentalnie po powrocie po kontuzji i nieudanym sezonie letnim.

do góry