HMŚ Portland: Bukowiecki czwartym zawodnikiem świata

Konrad Bukowiecki został czwartym kulomiotem sezonu halowego na świecie. Polski miotacz był bliski medalu, ale błędy nie pozwoliły na zaliczenie rekordowych pchnięć.

Konrad Bukowiecki w najlepszej próbie z 2 kolejki uzyskał 20.53m i zajął 4. miejsce podczas finałowego konkursu w amerykańskim Portland. Bukowiecki miał zdecydowanie lepsze pchnięcia w trzeciej i piątej kolejce, niestety poza promień.

Seria zawodnika ze Szczytna w konkursie: X - 20.53 - X - 20.43 - X - 20.42.

Odległe, czternaste miejsce zajął lider tabel krajowych Michał Haratyk. Zawodnik po mocnym początku sezonu niestety nie utrzymał formy do najważniejszej imprezy w sezonie halowym i uzyskał zaledwie 19.48m.

Mistrzem świata został Nowozelandczyk Tomas Walsh z najlepszym w sezonie wynikiem na świecie 21.78m.