Bez medali w chodzie

Żaden z naszych zawodników ani żadna z zawodniczek nie zdołali wywalczyć medalu Igrzysk Olimpijskich w chodzie.

Najwyższe 9 miejsce zajął Łukasz Nowak na dystansie 50 kilometrów czasem 3:42:47. Pomimo bardzo dobrego wyniku i rekordu życiowego nasz zawodnik musiał uznać wyższość innych chodziarzy, w tym nowego mistrza i rekordzisty olimpijskiego Siergieja Kirdiapkina - 3:35:59. W zawodach wystartowali także Rafał Sikora, który ukończył dystans w czasie 3:47:47 oraz Rafał Fedaczyński, któremu nie udało się dojść do mety.

Wśród kobiet na dystansie 20 kilometrów najlepiej spisała się Agnieszka Szwarnóg czasem 1:31:14 zajmując lokatę wyżej aniżeli Agnieszka Dygacz, która na metę weszła ze stratą 14 sekund do Szwarnóg. Dalszą lokatę zajęła Paulina Buziak wynikiem 1:35:23. Zwyciężczyni dystansu Rosjanka Elena Lashmanowa pobiła rekord świata czasem 1:25:02.