33. HME - Praga - program minutowy + transmisja (4)

Trzy medale i sporo miejsc w punktowanej ósemce mistrzostw Europy w Pradze zdobyli jak do tej pory nasi zawodnicy. Jak wygląda program minutowy i ich starty czwartego dnia zawodów?
33. HME - Praga - pierwszy dzień bez medali

Polska reprezentacja na 33. Halowych Mistrzostwach Europy w Pradze nie zdołała zdobyć żadnego medalu pierwszego dnia zawodów. Najlepiej spośród Polaków spisał się 17-letni Konrad Bukowiecki, który zajął w finale 6. miejsce. Junior ze Szczytna był blisko brązowego medalu przez dłuższy czas zawodów.
33. HME - Praga - program minutowy + transmisja (3)

Pierwszy dzień 33. Halowych Mistrzostw Europy zakończony. Pora na kolejne zmagania najlepszych Europejczyków na hali w Pradze. Pora rozdać kolejne komplety medali. Ile z nich powędruje do Polski? Poniżej rozkład dnia z uwzględnieniem startów Biało-Czerwonych.
33. HME - Praga - dobra pierwsza sesja poranna Polaków

Poranna sesja eliminacyjna I. dnia Halowych Mistrzostw Europy w Pradze była bardzo udana dla naszych płotkarzy. Cała trojka awansowała do półfinałów. Bardzo dobrze spisali się również 400-metrowcy oraz tyczkarze.
33. HME - Praga - program minutowy + transmisja (1)

33. Halowe Mistrzostwa Europy to jedno z ważniejszych wydarzeń w tym sezonie na świecie, a niewątpliwie najważniejsze na Starym Kontynencie. 45-osobowa reprezentacja Polski będzie jedną z liczniejszych podczas tych mistrzostw.
Toruń 59.HMP - grad minimów i rekordów na toruńskich mistrzostwach

Grad minimów na 33. Halowe Mistrzostwa Europy w Pradze, dwa rekordy Polski juniorek - Klaudii Kardasz w pchnięciu kulą i Katarzyny Ździebło w chodzie na 3000 metrów, a także dwa złote medale Karola Zalewskiego to najważniejsze wydarzenia, zakończonego, drugiego dnia mistrzostw seniorów w Toruniu.
Toruń 59.HMP - Lićwinko i Swoboda gwiazdami pierwszego dnia mistrzostw

Kamila Lićwinko, Ewa Swoboda, Marika Popowicz, Anna Kiełbasińska, Remigiusz Olszewski i Kamil Kryński - to jedne z niewielu nazwisk, które odegrały znaczące rolę podczas pierwszego dnia 59. HMP. Lićwinko i Swoboda biły rekordy Polski, Kiełbasińska zdobyła dwa medale, a Marika Popowicz wraca na szczyt po dłuższej nieobecności na bieżniach.

Toruń HMPJiJM - Siciarz z rekordem na płotkach

Klaudia Siciarz była najlepszą zawodniczką sesji porannej trzeciego dnia HMP juniorów i juniorów młodszych w Spale. Zawodniczka z Krakowa pobiła rekord polski w biegu na 60 metrów przez płotki czasem 8.38s, dzięki czemu poprawiła o 0.02s rekord Katarzyny Siewruk z 2012 roku.
Toruń HMPJiJM - Rekord Polski Katarzyny Zdziebło

Świetnie pierwszego dnia Halowych Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych spisała się Katarzyna Zdziebło. Zawodniczka Stali Mielec pobiła rekord Polski wynikiem 13:05.15. Złota pierwszego dnia zawodów wywalczyli również Emilia Gręziak, Mateusz Nowak i Arkadiusz Drozdowicz.
Nankin: Swoboda z rekordem kraju

Drugi dzień 2. Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Nankin przyniósł rekord kraju Ewy Swobody. Polka pobiła rekord kraju juniorek młodszych i juniorek.
Nankin: Żebrowski i Kopala w finałach

W pierwszym dniu 2. Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w chińskim Nankin do finałów awansowali, płotkarz Dawid Żebrowski oraz skoczek wzwyż Igor Kopala.
Zurych: historyczny medal męskiej sztafety 4x400

Męska sztafeta 4x400 metrów odczarowała pechowe starty podczas dużych imprez w ostatnich latach. Sztafeta w składzie Rafał Omelko, Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina sięgnęła po brąz w Zurychu
Zurych: Skoczkinie bez medalu

Justyna Kasprzyczka i Kamila Lićwinko nie zdołały zdobyć medalu mistrzostw Europy w skoku wzwyż. Nasza medalistka mistrzostw świata z sopockiej hali i rekordzistka Polski niestety nie zdołała powtórzyć sukcesu.
Zurych: Yared Shegumo ze srebrem w maratonie

Yared Shegumo zdobył srebrny medal w biegu maratońskim podczas mistrzostw Europy w Zurychu. Polak uzyskał na mecie czas 2:12.00. Z trasy zeszli Marcin Chabowski i Henryk Szost.
Zurych: Fajdek i Wojciechowski wicemistrzami Europy

Paweł Fajdek w rzucie młotem i Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce zdobyli srebrne medale podczas przedostatniego dnia 22. Mistrzostw Europy w Zurychu. Polacy zgromadzili podczas tych mistrzostw już 10 medali.
Zurych: Polski wieczór na mistrzostwach

Podczas 4. dnia mistrzostw Europy w Zurychu, zawodnicy Polski wywalczyli cztery medale. Dwa medale zdobyli nasi 800-metrowcy, a także nasze młociarki. To był Polski wieczór na Letzigrund w Zurichu.
Zurych: Zalewski ze srebrem mistrzostw Europy

Doskonały bieg zanotował Krystian Zalewski. Polak w biegu na 3000 metrów z przeszkodami był trzeci, jednak po dyskwalifikacji Francuza, przesunął się na druga lokatę.
Zurych: Młociarze i tyczkarze w finałach

Paweł Fajdek i Szymon Ziółkowski zakwalifikowali się do finału rzutu młotem, rozgrywanych w Zurychu Mistrzostw Europy. Do finału awansowali także wszyscy trzej nasi tyczkarze.
Zurych: Dygacz zajmuje 14. miejsce w chodzie

Agnieszka Dygacz, mistrzyni i rekordzistka Polski zajęła 14. miejsce podczas chodu na 20 kilometrów kobiet podczas mistrzostw Europy w Zurychu.
Zurych: Brązowy Urbanek, Małachowski poza podium

Dobrze w sesji popołudniowej drugiego dnia mistrzostw Europy spisali się reprezentanci Polski. Brązowy medal wywalczył Robert Urbanek, a tuż za nim uplasował się Piotr Małachowski.
Zurych: Młociarki w finale, awans Jóźwik na 800 metrów

Joanna Fiodorow i Anita Włodarczyk awansowały pewnie do konkursu finałowego rzutu młotem kobiet. Fiodorow, mimo iż nie miała jechać na mistrzostwa, awansowała z drugiego miejsca swojej grupy, pewnie uzyskując minimum kwalifikacyjne.