MŚJM Cali: Mazur zdobywa srebro w pchnięciu kulą

Szymon Mazur zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą podczas rozgrywanych w Cali mistrzostw świata juniorów młodszych. Polak pewnie przebrnął przez eliminacje pokonując minimum do finału o blisko półtora metra.
Uniwersjada Kwangju: trzy medale sprinterek

Po medalach Pawła Fajdka i Anny Jagaciak-Michalskiej, kolejne medale do lekkoatletycznego worka dołożyły nasze zawodniczki w biegach na 400 metrów. Dwa nasze zawodniczki zdobyły w biegu przez płotki, trzeci Małgorzata Hołub w biegu płaskim.
MME Tallinn: Praczyk ze srebrnym medalem w dysku

Poranna sesja w Tallinie tym razem stała pod znakiem eliminacji. Polacy nie zawiedli, a w większości zajęli w poszczególnych konkurencjach czołowe lokaty. Świetnie w dysku zaprezentował się Wojciech Praczyk, który wywalczył srebrny medal.
Uniwersjada Kwangju: Fajdek i Jagaciak z medalami

Paweł Fajdek wywalczył trzeci złoty medal w karierze uniwersjady w rzucie młotem, a Anna Jagaciak-Michalska była druga w skok u dal. Jak na razie to jedyne medale rozgrywanej w Korei Południowej 28. Letniej Uniwersjady w lekkoatletyce.
MME Tallinn: rekord Polski Wyciszkiewicz

Pierwszy dzień był bardzo udany dla Polskich Lekkoatletów. Na stadionie Kadrioru padło wiele dobrych wyników, które pozwoliły awansować naszym zawodnikom do półfinałów oraz finałów rywalizacji.
MŚJM CALI: skład reprezentacji Polski

Już 15 lipca w odległym Cali w Kolumbii odbędą się 9. IAAF Mistrzostwa Świata juniorów młodszych. W skład reprezentacji Polski wchodzi 26 zawodników.
MME Tallinn: skład reprezentacji Polski

Już w czwartek 9 lipca na stadionie w stolicy Estonii - Tallinie wystąpi ponad 50 zawodników z Polski. Nasi lekkoatleci będą rywalizować z najlepszymi w Europie młodzieżowcami w jubileuszowych 10. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce.
69. MPJ - wypowiedzi zawodników

Tradycyjnie po mistrzostwach Polski zapytaliśmy najlepszych zawodników w kraju jak oceniają swój występ, same zawody i ich organizację. Poniżej pierwsza część wypowiedzi.
DME 2015: Lićwinko i Lisek nie zawiedli

Kamila Lićwinko w skoku wzwyż oraz Piotr Lisek nie zawiedli podczas finałowych konkurencji Drużynowych Mistrzostw Europy w Czeboksarach. Lićwinko była trzecia, podobnie Lisek - w skoku o tyczce.
DME 2015: Fajdek z rekordem mistrzostw

Pawł Fajdek wygrał konkurs rzutu młotem podczas Drużynowych Mistrzostw Europy wynikiem 81.64m. Polak znakomitym wynikiem poprawił również rekord mistrzostw.
DME 2015: słabe skoki Polaków

Słabo spisali się nasi skoczkowie podczas 1. dnia Drużynowych Mistrzostw Europy w Czeboksarach. Nasi zawodnicy nie zdołali wywalczyć żadnego miejsca w czołowej ósemce.
Łódź: AMP kolejny raz w Łodzi

Kolejny raz miasto akademickie Łódź, stało się gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Bogaty w historie lekkoatletyczne stadion, odwiedzi ponad 1000 zawodników.
Wieliczka: Skorupa i Kaczyńska ze złotymi medalami MP

Wieliczka, gościła w ten weekend najlepszych Polskich zawodników, którzy mieli do pokonania dystans 10000 metrów. Rywalizację zdominowali zawodnicy z województwa zachodniopomorskiego, którzy zdobyli w Wieliczce aż trzy medale, w tym dwa złote.
Nassau: dwa dni, trzy medale mistrzostw

Znakomicie zakończyły się 2. IAAF World Relays na Wyspach Bahama. Polska reprezentacja zdobyła trzy medale i zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej za ekipą Stanów Zjednoczonych i Jamajki.
Toruń HMEW - 105-latek ze Świdnicy gwiazdą mistrzostw

Podczas Halowych Mistrzostw Europy weteranów w lekkiej atletyce Polacy zdobyli 162 medale - 56 złotych, 58 srebrnych i 48 brązowych. Zmagania odbyły się w dniach 23-28 marca w Toruniu. Świetny występ biało-czerwonych przyczynił się do sukcesu w klasyfikacji 39 krajów. Polska uplasowała się na trzeciej pozycji zaraz po Niemcach - 253 medale(101, 82, 70) i Wielkiej Brytanii - 155 medali (59, 55, 41).
Iława: MP w biegach przełajowych 2015

W dniach 21-22 marca w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie) odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych w kategoriach: junior młodszy, junior oraz senior. Mistrzostwa przyniosły wiele emocji w poszczególnych biegach.

Iława: MP w biegach przełajowych - komentarze zawodników

Znamy medalistów i najlepszych zawodników Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w biegach przełajowych. O wypowiedź dotyczącą biegu, zawodów oraz organizacji zawodów poprosiliśmy czołowych biegaczy tych mistrzostw.
33. HME - Praga - ważne wydarzenie ujęte w kadr

33. Halowe Mistrzostwa Europy w Pradze za nami. Zawody przeszły do historii, a my z tej okazji wybraliśmy najważniejsze wydarzenia tych mistrzostw do foto podsumowania. Kto zasłużył na szczególne wyróżnienie?
33. HME - Praga -brązowy dzień Biało-Czerwonych

Bardzo dobrze spisali się Polscy lekkoatleci podczas trzeciego dnia 33. Halowych Mistrzostw Europy w Pradze. Nasi reprezentanci zdobyli trzy brązowe medale: w skoku wzwyż, skoku o tyczce i biegu na 400 metrów.