Dokąd na mistrzostwa w 2016 roku?

Wybór miast i organizatorów dla najważniejszych imprez lekkoatletycznych, co roku budzi wiele emocji szczególnie wśród startujących. Mniejszym entuzjazmem pałają trenerzy oraz kluby, które często muszą wydać sporą część środków na przejazd i zakwaterowanie. Ale do rzeczy - dokąd wybierzemy się na przyszłoroczne mistrzostwa kraju w różnych kat. wiekowych?
Pekin 2015: program 7. dnia zawodów

Program minutowy siódmego nia mistrzostw świata w lekkoatletyce. Zawody rozgrywane są w stolicy Chin - Pekinie na stadionie olimpijskim.
"Pedros Cup 2015 Łódź, Artur Noga 03" by Zorro2212 - Own work. Licensed under CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pedros_Cup_2015_%C5%81%C3%B3d%C5%BA,_Artur_Noga_03.jpg#/media/File:Pedros_Cup_2015_%C5%81%C3%B3d%C5%

Pekin 2015: awansy Polaków podczas piątego dnia MŚ

Anita Włodarczyk awansowała do finału a Sofia Ennaoui i Joanna Jóźwik do półfinałów swoich konkurencji. Do dalszej rundy awansował również Artur Noga w biegu przez płotki.
Pekin 2015: Kenijczycy na dopingu

Dwójka Kenijskich biegaczy jest podejrzana o stosowanie dopingu podczas rozgrywających się w Pekinie mistrzostwach świata. O całej sprawie poinformowała IAAF (International Association of Athletics Federations).
Pekin 2015: Srebrny Kszczot

Adam Kszczot zdobył srebrny medal podczas czwartego dnia mistrzostw świata w Pekinie. Polak uległ jedynie rekordziście świata Davidowi Lekucie Rudisha.
Pekin 2015: program 4. dnia zawodów

Program minutowy czwartego dnia zawodów w Pekinie. Mistrzostwa Świata rozgrywane są w "Ptasim Gnieździe", stadionie Narodowym w stolicy Chin.
"Paweł Fajdek - Memoriał Kamili Skolimowskiej 2013" by Robert Drózd - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pawe%C5%82_Fajdek_-_Memoria%C5%82_Kamili_Skolimowskiej_2013.jpg#/media/File:Pawe%C5

Pekin 2015: Fajdek Mistrzem Świata, Nowicki z brązem

Paweł Fajdek został mistrzem świata i zdobył złoty medal rozgrywanych w Pekinie zawodach rzutu młotem. Zdecydowany lider tabel światowych i faworyt do złota prowadził w konkursie od 3 kolejki rzutów. Brązowy medal w tym samym konkursie wywalczył Wojciech Nowicki.
Pekin 2015: tyczkarze, biegacze i młociarze w finałach

Trójka tyczkarzy awansowała do konkursu finałowego skoku o tyczce. Do dalszej rundy po pierwszym dniu zawodów awansowali również biegacze i młociarze. W finale wystąpiła również Paulina Guba, która zajęła 11 miejsce.
Skład reprezentacji na mistrzostwa świata w Pekinie

Znany jest już skład na 15. Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce, które odbędą się w Pekinie. Ostatnie mistrzostwa kraju i mityngi międzynarodowe pozytywnie wpłynęły na zarząd PZLA, który postanowił dać wielu zawodnikom kredyt zaufania.
Łódź: medaliści 1. dnia OOM

Pierwszy dzień Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakończył się rozdaniem kilku kompletów medali. Te rozdano m. in. w sprincie oraz chodzie.
EYOF Tbilisi: Warszawski trzeci w rzucie dyskiem

Kornel Warszawski zdobył brązowy medal w rzucie dyskiem podczas 13. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Tbilisi. Zawodnik poprawił w finale rekord życiowy o blisko dwa metry.
EYOF Tbilisi: Topka z brązowym medalem na 1500 metrów

Beata Topka zdobyła brązowy medal podczas biegu na 1500 metrów na 13. Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Tbilisi. Zawodniczka straciła do liderki nieco ponad 2 sekundy, mijając metę w czasie 4:35.33.
MPS: dobre skoki Lićwinko i Wojciechowskiego

Kamila Lićwinko i Paweł Wojciechowski zaliczyli dobre wyniki podczas pochmurnego i deszczowego drugiego dnia mistrzostw Polski seniorów. Lićwinko w skoku wzwyż była bliska pokonania dwóch metrów.
MPS: Słowikowski najszybszy w kraju

Pierwszy dzień mistrzostw Polski przyniósł wiele dobrych wyników, dobrą passę i formę zaprezentował również Przemysław Słowikowski. Po dobrym występie podczas drużynowych mistrzostw Europy, tym razem wygrał bieg na 100 metrów mężczyzn w Krakowie na MPS.
MEJ Eskilstuna: złota Swoboda

Bardzo dobrze podczas drugiego dnia zawodów w szwedzkiej Eskilstunie wypadła zawodniczka Czwórki Żory. Ewa Swoboda wywalczyła złoty medal tej imprezy pokonując wszystkie rywalki w każdej rundzie zawodów.
MEJ Eskilstuna: Bukowiecki gromi rywali

Konrad Bukowiecki po udanych kwalifikacjach z olbrzymią przewagą zdeklasował swoich przeciwników. Bukowiecki ustanowił rekord Polski z wynikiem 22.62m co dało mu złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów.
MŚJM Cali: Ślepowrońska tuż za podium mistrzostw

Czwarte miejsce w pchnięciu kulą zajęła drugiego dnia mistrzostw w Cali nasza kulomiotka Maja Ślepowrońska. 10. w tej konkurencji była kolejna z naszych reprezentantek Nikola Sulek.