Jak oni trenują - Konrad Bukowiecki - pchnięcie kulą

Jak oni trenują - Konrad Bukowiecki - pchnięcie kulą

Konrad Bukowiecki - junior młodszy z nieoficjalnym rekordem świata juniorów młodszych w pchnięciu kulą. Rekordzista kraju, czołowy zawodnik świata i Europy. Reprezentant Polski na międzynarodowych imprezach lekkoatletycznych.

Bukowiecki to następna osoba prezentująca swój przykładowy trening. Zawodnik szykujący się di mistrzostw Polski w Spale, na początku roku pobił rekord świata w pchnięciu kulą 5 kilogramową - 21.89m.

Poniedziałek:
Rano: trucht, rozciąganie, ogólna rozgrzewka + pchnięcia kulą: z miejsca, z pół obrotu, z obrotu (ok. 40 pchnięć), na koniec ok. 40 pchnięć lewą ręką.
Popołudnie: trucht, rozciąganie, ogólna rozgrzewka + wyciskanie, zarzut, przysiad, wyciskanie na barki.

Wtorek:
Rano: trucht, rozciąganie, ogólna rozgrzewka + pchnięcia kulą: z miejsca, z pół obrotu, z obrotu (ok. 40 pchnięć, o kilogram cięższą kulą) na koniec ok. 40 pchnięć lewą ręką.
Popołudnie: trucht, rozciąganie, ogólna rozgrzewka + wieloboje, rzuty boczne (ok.120 rzutów), przebieżki.

Środa:
Rano: trucht, rozciąganie, ogólna rozgrzewka + marsze na płotkach, elementy szybkości, wieloboje, wypady, skoki w dal z miejsca, ćwiczenia stabilizujące.

Czwartek:
Popołudnie: trucht, rozciąganie, ogólna rozgrzewka + pchnięcia kulą z miejsca, z pół obrotu, z obrotu (ok. 40 pchnięć), na koniec ok. 40 pchnięć lewą ręką.

Piątek:
Popołudnie: trucht, rozciąganie, ogólna rozgrzewka + wyciskanie, rwanie, przysiad + ok. 25 pchnięć (o kilogram cięższą kulą).

Sobota: wolne

Niedziela: start w zawodach

Trening opublikowany został dzięki uprzejmości zawodnika.

* Prezentowane treningi mają jedynie charakter informacyjny, pokazowy i celowo nie zawierają w sobie czasów i innych szczegółów. Każdy zawodnik i jego trening to kwestia indywidualna, powielanie treningów i niedostosowanie go do osobistych predyspozycji może negatywnie wpłynąć na zawodnika.

Powiązane artykuły

Mistrzostwa

Publikacje

Aktualności

Zawody

Sylwetki

do góry