Najmniejsze miejscowości ze stadionami

Najmniejsze miejscowości ze stadionami

Nie tylko duże i kilkunastotysięczne miasta mogą mieć swoje stadiony lekkoatletyczne. Takie obiekty także powstają w miejscach, gdzie liczba mieszkańców nie przekracza często 500 osób. Poniżej kilka miasteczek, gdzie można znaleźć tartan na stadionie, a jego długość to ponad 300 metrów.

Numer jeden na naszej liście to zachodniopomorskie Postomino. Miasteczko mając 400 metrowy stadion z powodzeniem organizowało w ostatnich latach mistrzostwa Polski. Obiekt bardzo kameralny, i aż chciałby się tam potrenować. Liczba mieszkańców: ok. 600.

Numer dwa to niewiele mniejsze Warlubie. W województwie Kujawsko-Pomorskim. Bieżnia dość nietypowa, obiekt niezweryfikowany przez Polski Związek Lekkiej Altetyki. Bieżnia ma 365 metrów, na około pola, kukurydza i wiele innych. Miastko liczy około 600 mieszkańców.

Numer trzy to kompleksowa Spała. Tej nie trzeba przedstawiać nikomu. Hala, baseny, stadiony - jednym słowem COS OPO w Spale. Liczba mieszkańców to ok. 400.

Kolejna zaszczytna lokata przypadła miejscowości Osuchów w mazowieckim. Ten liczy według statystyk 370 osób. Stadion jest, 400 metrów ma. Otwarto go w 2010 roku. Obiekt, którego nie jedno miasto pewni i tak pozazdrości pomimo braku siatki do rzutów czy skoczni.

Numer pięć to Borowice. Położone niedaleko Karpacza miasteczko z nieciekawym dojazdem ma kilka hotelików sieci Hottur, gdzie zatrudnionych jest pewnie 70% populacji. Pozostała część na emeryturze lub w szkołach. Obiekt ma 333 metry i kilka torów do biegania. Borowice liczę około 100 mieszkańców.

 

do góry