Glasgow: Swoboda vs Schippers

Glasgow: Swoboda vs Schippers

Już jutro na bieżni w brytyjskim Glasgow zmierzą się najszybsze kobiety świata. Dafne Schippers zmierzy się z najszybszą w Polsce - Ewą Swobodą.

Swoboda wygrywała w tym roku cztery mityngi, w tym Copernicus Cup gdzie pobiła rekord świata juniorek na hali czasem 7.07s. Takim czasem swoje tegoroczne starty rozpoczynała natomiast mistrzyni świata na 200 metrów z Pekinu. 7.07s to jej czas z Karshlruhe gdzie w finale pobiegła 7.08. Podczas ostatniego mityngu w Berlinie - ta uzyskała najlepszy w tym roku czas na świecie - 7.00.

Organizatorzy mityngu Glasgow Indoor Grand Prix, zaprosili także inne zawodniczki, w tym Dinę Asher-Smith - Brytyjkę, która także ma na swoim koncie kilka rekordów i tytułów.

Swoboda zapowiada, że zawody w Glasgow, będą jej ostatnimi w sezonie - później już tylko przygotowania do zawodów najwyższej rangi, Igrzysk Olimpijskich.

Ostatni start w sezonie planuje także najlepszy w tym roku na 800 metrów, niepokonany zawodnik RKS Łódź - Adam Kszczot. Polak wygrał w tym roku 4 mityngi i został najlepszym w całym cyklu World Indoor Tour. W Glasgow Polaka będą gonić Mohamed Aman czy Timothy Kitum. Kszczota nie zobaczymy także na mistrzostwach Polski seniorów w Toruniu. Zawodnika trenera Z. Króla zamierza oddać się przygotowaniom do Igrzysk w RIO.

Na 800 metrów kobiet nie zabraknie Joanny Jóźwik, która ostatnio poprowadziła bieg na rekord świata kobiet na milę. Jedną z rywalek będzie Jenny Meadows, która już została w tym roku pokonana, jednak jako gospodyni, będzie miała spore wsparcie ze strony publiczności.

W skoku o tyczce pojawi się także Robert Sobera. Ten mając już minimum na mistrzostwa w Portland, postara się pokonać Shawna Barbera.

do góry