Bolt: nie wykluczam startu w Tokio!

Bolt: nie wykluczam startu w Tokio!

Usain Bolt wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie zamierza definitywnie rozstawać się z lekkoatletyką po Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

- Mój trener powiedział mi, że powinienem przestać mówić o końcu kariery i przejściu na emeryturę. Po prostu chcę przejść przez te dwa lata i zobaczyć, co się dzieje z moim organizmem. Nie będę publicznie mówił o swoich zamiarach, ale jedno jest pewne - zamierzam zakończyć starty, gdy będę u szczytu kariery - powiedział rekordzista świata na 100 i 200 m w wywiadzie dla jamajskiej telewizji.

Bolt pierwotnie miał zakończyć olimpijskie starty w 2016 roku po zawodach w Rio de Janeiro. Później, przełożył datę zakończenia kariery na rok 2017 na okres po mistrzostwach świata. Teraz twierdzi, że jeśli będzie w stanie kontynuować treningi, będzie trenował do Igrzysk w 2020 roku w Tokio.

Bolt przed rokiem kolejny raz zdobył trzy złote medale MŚ w Pekinie. Wcześniej triumfował na Igrzyskach w Londynie. Do dziś jest rekordzistą świata na 100 i 200 metrów. Jego rekordy życiowe to 9.58s na 100 metrów i 19.19s na 200.

do góry