Chambers walczy o Igrzyska

Chambers walczy o Igrzyska
Dwain Chambers chce dołączyć do sztafety olimpijskiej swojego kraju zaraz po tym jak będzie mógł wrócić na bieżnie po zawieszeniu przez stosowanie niedozwolonych substancji. Czy mu się uda? Po cofnięciu żywotniej banicji przez Światową Organizację Antydopingową (WADA) wybuchły spory pomiędzy nią, a Brytyjskim Komitetem Olimpijskim, który nie chciał dopuścić Chambersa do zawodów tej rangi.

Chambers, który był zawieszony przez dwa lata (2003-2005) nie ukończył żadnego biegu sztafetowego od Mistrzostw Europy w Göteborgu w 2006 roku, gdy wraz z kolegami sięgał po złoty medal. Od tego czasu 34 letni już zawodnik stara się ponownie wrócić do składu, mając poparcie m. in. u Christiana Malcolma. Całość wydaje się być coraz bardziej przychylna Chambersowi, ze względu na dwie porażki sztafety w roku 2010 i 2011.

Oficjalnie decyzja w sprawie Chambersa zapadnie w przyszłym tygodniu, jednak nawet jeśli zawodnik będzie miał prawo startu na Igrzyskach Olimpijskich, czekają go krajowe eliminacje w których będzie musiał zając miejsce w czołowej dwójce.

Źródło: uk.eurosport.yahoo.com
do góry